Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történik az aranyhalammal?

Hal! kérdése:

Mi történik az aranyhalammal?

Figyelt kérdés
Az aranyhalam már két napja az aki alján fekszik úgy hogy éppen leér a hasa, és csak akkor mozdul meg ha kajaidő van, vagy ha megkopogtatom az üveget. Nem hiszem hogy aszik, mert eddig úgy aludtak (2en vanna), hogy esténként a víz tetején lebegtek. Nem tudom mi lehet a baja, a másik vígan úszkál. 3hónapja vannak meg, eddig nem volt ilyen probléma. Azt hittem hogy csak túl sokat evett és emészt. Létszi segítsetek! Köszi!
2012. márc. 17. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Van egy olyan rossz érzésem, hogy ez mérgezés, és haldoklik. Milyen körülmények között tartod őket? (akvárium nagysága, szűrés, vízhőmérséklet stb.)
2012. márc. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jaj ne már! :( 200les aksi, hetente 30%vízcsere, belsőszűrő(nem tudom a márkát,de eddig nagyon jól végezte a dolgát), élőeleséggel etetem őket, de néha száraztáppal, sok növény van az akiba, és egyáltalán nem zavaros a víz. Mindent jónak látok. :/
2012. márc. 17. 17:06
 3/9 anonim ***** válasza:

mekkor az akvárium?

van szűrő?

hány fok van benne?

mivel etetsz?

2012. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
24-25 fokos a víz
2012. márc. 17. 17:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet emésztési vagy bélrendszeri baja is.Én most nem etetném egy-két napig,hátha az segítene rajta
2012. márc. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó most akkor kimarad nekik 1-2nap. :( köszi szépen!
2012. márc. 17. 17:22
 7/9 Platypus ***** válasza:
Ez eddig nem valami konkrét tünet, túl sok minden lehet. A legjobb amit tehetsz, hogy csinálsz egy soron kívüli vízcserét, koplaltatod egy darabig, és később növeled a növényi eleség arányát az étrendjében. És közben nagyon figyelsz, hátha feltűnik még valami, ami segít kideríteni, mi volt a baj. Ha van rá pénzed, akkor vehetsz nitrát és nitrittesztet is, ezek elég gyakran okozzák az ilyen jellegtelen betegségtüneteket.
2012. márc. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 YourDestiny ***** válasza:
A 25 fok azért kicsit sok. Mellesleg 200 litert nem lehet megszűrni belső szűrővel. Kéne mellé még legalább egy 1200-as vödrös.
2012. márc. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lenne, ha vennél még egy külső szűrőt ebbe az akváriumba, egy sima belsőszűrés nem elég ide. Esetleg a fűtést egy kicsit lejjebb vehetnéd, mondjuk olyan 22-23C fokra.
2012. márc. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!