Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fúj, mik ezek az akváriumomban?

Fúj, mik ezek az akváriumomban?

Figyelt kérdés
Van két barna alga folt az akvárium üvegén és azt vettem észre ma, hogy ilyen fehér apró gilisztafélék és pici apró ugrándozó pöttyök vannak benne. Ezek mik? Hogyan kerültek ide? Hogyan szabadulhatok meg tőlük? Ártalmasak? Állat még nincs az akváriumban.
2012. márc. 17. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Barna alga (kezdeti alga virágzás, eltűnik)

Vízibolha, meg valami planária szerű, vagy más kis féreg.

Egyedül a kis férgek között van olyan, ami elvileg okozhat problémát, de amikor nekem volt ilyen, (nem biztos, hogy pont ilyen) azt csak simán megették a halak.


(És van állat az akváriumban, hisz épp most mondtad! :D)

2012. márc. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kolettka85 válasza:

Nekem is volt ilyen az akváriumomban.Hát nálam az egyik száraz kajától jöttek elő.Tabletta formájú volt és lesüllyedt a kavicsok közé és amit nem tudtak megenni a halaim,az mind lement a kavicsok alá és onnan jöttek elő a kukacok.De egy idő után már az akvárium oldalán is ott voltak,sőt szabályosan úsztak a vízben.

Miután nem dobáltam be nekik ilyet lassan elmaradoztak,sőt a xifóim is megettek belőlük egy párat..:)

2012. márc. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát írtam, hogy nincs bent egyéb állat, úgyhogy kajától biztos nem jöttek elő. Egyébként sem etetnék szárazzal. Hal nem megy bele, garnéla is még sokára.
2012. márc. 21. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!