Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumhoz elég...

54 literes akváriumhoz elég 260 l/órás szűrés?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez haltól függő. Van hal amelynek elég óránkénti 2-szeres szűrés, de van amelyiknek 4-szeres kell. Milyen halakat tervezel?
2012. márc. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 YourDestiny ***** válasza:
Ez igencsak kevés. Legalább 400-450 liter per óra kéne. Minőségibb, komolyabb szűrőből talán elég a 350 liter per óra is.
2012. márc. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) guppik és plattik vannak benne,éreztem ,hogy gyenge a szűrés túl gyakran kellet kinyomkodni a szivacsot,de a vizet szépen tisztán tartja.
2012. márc. 17. 20:43
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerencsére ezek a halak nem annyira fogékonyak a rossz vízminőségre, de azért vegyél egy nagyobb teljesítményű szűrőt.
2012. márc. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 YourDestiny ***** válasza:
Az olcsó szűrőknél általában az a gond, hogy a bennük lévő szivacs túl kicsi, és egy egyszerű kis méretű tartállyal rendelkeznek. Nem egy nagy segítség a biológiai lebontásban.
2012. márc. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Milyet vegyek ?
2012. márc. 18. 07:06
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
aquael fan2-t és a plattikat cseréld még guppikra mert nekik kicsi a hely.
2012. márc. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 YourDestiny ***** válasza:
Esetleg az Eheim PickUp szériából. Jobb, mint az Aquael és csendesebb is. A TetraTec IN szűrőcsaládhoz még nem volt szerencsém, a gyártó külső szűrője kiváló és igen csendes. A belső szűrőt nézve praktikus, hiszen két külön tartálya van, külön tisztíthatók a szivacsok, így nem pusztítod el a szűrőbaktériumok nagy részét tisztításkor. Neked az IN 600 lenne a legjobb. Nem tudom mekkora, de ha nem fér be, akkor ott az IN 400-as, ettől gyengébbet ne vegyél.
2012. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ne haragudj de az eheim szűrő egyáltalán nem jobb és halkabb mint az aquael. Az aquael fan1-em teljesen hangtalan és megbízható szűrő, könnyen beszerezhető, jóval olcsóbb és könnyen lehet hozzá alkatrészt szerezni ha mégis baja van de ez csak évek múlva jön elő. az eheim drága és csak a nevét fizeted meg, semmi plussz ami miatt érteném azt a magas árat.

ezt a kérdezőnek kell eldönteni de az aquael is van olyan mint az eheim.

volt már aquaeled a fan szériából vagy csak úgy idevágtad hogy halkabb?

2012. márc. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Eihem Pick up az jó. De nem hiszem hogy nálad a Liter / órával van baj. Nem túl kicsi a szűrőfelület? Most gondold végig. A biológiai szűrést a lebontó baktériumok végzik. Viszont ha nincs nekik hely megtapadni akkor veszett fene.

Viszont a kosz meg gyorsan megtapad egy tenyérnyi szivacson. Nekem egy 700L/h-s szűrőm volt és nem találtam szépnek a vizet. Vettem egy Pickup-ot ami csak 570L/h-s Nem csak hogy jobban érzik a halaim maguk, (hiszen már nincs akkora huzat ) de még a víz is tisztább.

2012. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!