Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kérdés miként petézhetett...

A kérdés miként petézhetett le a 1db almacsiga? és a zebracsiga és az almacsiga tudnak-e párosodni?

Figyelt kérdés
NA mai alkalommal észrevettem egy petecsomót az akvárium oldalán a víz felett először nem tudtam mi az mert még nem láttam ilyet. Utánanéztem. Meglepődve látom hogy almacsiga pete na már most nekem 1 almacsigám és egy zebracsigám van mind a kettőt nagyon aprón vettem több mint fél évesek.
2012. márc. 18. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
1 almacsiga is tud szaporodni, mivel hímnős. Náluk nincs külön hím és nőstény.
2012. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
akkor ha magában is képes lenne szaporodni, akkor azt vegetatív szaporodásnak hívjuk. a vegetatív szaporodás sok helyen sok módszerrel fordul elő. például az indázás, bimbózás, "elevenszülés". de ez mind a növényeknél van. egy hímnős csiga nem képes párosodni magával!
2012. márc. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
valószínű hogy mikor vetted már petés volt az almacsigusz és csak most rakta le őket
2012. márc. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:

Az almacsiga pont nem hímnős. Valószínűleg nőstény és szűznemzéssel jöttek létre a peték. Erre elég sok csiga képes. A párzás után 24 órával szokták lerakni a petéket, ezért én a szűznemzést valószínűbbnek tartom.

A zebracsigával nem képes keveredni, és egyébként a zebracsiga nem is képes szaporodni akváriumban. Petéket ugyan néha rak, de soha nem kelnek ki.

2012. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!