Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell törpeharcsát fogni?

Hogy kell törpeharcsát fogni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék horgászni, csak halászni, lehetőleg halcsapdával. A Dunából szeretnék törpeharcsát fogni. Hova helyezzem a halcsapdát? Mennyi idő mire belemegy a hal? Milyen csalit tegyek be neki? Ilyenkor szokott lenni törpeharcsa?
2012. márc. 18. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

"Hova helyezzem a halcsapdát?"

Próbáldd meg a vízbe.


"Mennyi idő mire belemegy a hal?"

Odaúszik és belemegy, ez szerinted mennyi idő?


"Milyen csalit tegyek be neki?"

Kérdezd meg a pincéreket hogy mi a napi ajánlat.


"Ilyenkor szokott lenni törpeharcsa?"

Nem, ilyenkor nincsen, nyáron megeszik őket a Dunából a delfinek, csak télen úsznak fel a Földközi-tengerből.


Hogy érdemi választ is adjak, kezd ott hogy halászati engedély...

2012. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Haha... Humor Herold köztünk él. Halászati engedély VAN. És nem kértem szarkazmust.
2012. márc. 18. 15:53
 3/11 anonim ***** válasza:

Feltételeztem hogy ha van halászati engedélyed akkor annyi tudásod is van hogy tudjad mit hogyan kell csinálni, persze csak ha nem a piacon vetted azt az engedélyt (remélem nem).


Különben meg a Duna folyóhoz mérten elég hosszú, nem tudhatom hogy te melyik részénél akarod bedobni a varsádat.

2012. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az alapokat tudom. Én inkább tapasztalatokra vagyok kiváncsi. A Margitsziget, a Lágymányosi híd környéke, esetleg a Duna százhalombattai folyása érdekel. A "hova helyezzem a csapdát" az inkább arra utal, hogy ilyenkor a nádas közelébe, vagy inkább a nyílt vízre rakjam-e.
2012. márc. 18. 16:11
 5/11 anonim ***** válasza:

ne most fogjál törpeharcsát

nyáron a Pócsmegyeri tóbal lehet fogni... ott általában a horgászok kidobják a mezőre mert megeszik a pontyok ikráit...:(

ingyen elviheted és hálóval tudsz egyszerre 5-10-et fogni (olyan 3-6cm-esek)

ha nagyobbat akarsz simán horgászol (mondjuk ezért kell fizetni) és az első kapán törpeharcsa lesz

vagy megkérheted az egyik horgész hogy ha törpeharcsát fog ne dobja a mezőre hanem adja neked

amúgy miért akarsz tartani?

meg van a minimum 150literes aksi?

jahh a pócsmegyeri tó asszem leányfalu előtt van a szentendrei szigeten

2012. márc. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Meg, persze, megvan minden. A horgászatot nem szeretem. Kevesebb a zsákmány és nagyobb az esélye, hogy megsérül a hal (sőt biztosan megsérül). De ilyenkor tavasszal ne is próbálkozzak vele? Nem mennek a csapdába halak?
2012. márc. 18. 17:14
 7/11 anonim ***** válasza:

nem csapdába nem...

mondom nyáron hálóval tudsz csomót fogni:)

2012. márc. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És mi van ezzel a varsába szárazkenyeret és kutyakaját tevős módszerről? Ez mennyire hatásos? Gondolom ezt is nyáron érdemesebb inkább.
2012. márc. 18. 18:05
 9/11 anonim ***** válasza:

nem tudom lehet...

de hálóval tényleg könnyű

ha 1x körbesétálod a tavat legalább 10-et fogsz:)

2012. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg. Ez sem egy százszázalékos módszer tehát lehet kirakod és nem fogsz semmit. Amúgy szerintem nádközelbe lehet már fogni.

És tedd teljesen a víz alá vagy figyelj rá rendesen.

Csalinak kukorica vagy giliszta vagy kenyér is jó szerintem.

2012. márc. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!