Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen csigák vannak az...

Nol1 kérdése:

Milyen csigák vannak az akváriumomban?

Figyelt kérdés
Pár napja jelentek meg az akváriumban csigák! Picik és barnák és pöttyös a házuk(fekete pöttyök).Tudnátok segíteni!!

2012. márc. 18. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Kártevő csigák. Gyorsan fognak szaporodni, lerágcsálják a növényeket...stb. Legjobb ha ki irtod őket.
2012. márc. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Esetleg csiga evő hal vagy csiga? Esetleg csapda?
2012. márc. 18. 16:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindegyik jó. Nekem van az akváriumomban 20 csigaevő csiga, meg 4 csiga evő hal. Nincs egy csigám se. Pedig előtte volt vagy 100 biztosan. De a csapda is jó, csak az kicsit drágább.
2012. márc. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudtok ajánlani halat 54 literesbe(csigaevőt)
2012. márc. 18. 16:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Öves díszcsík a legjobb, csak annak nagy akvárium kell. 15 cm-re is megnő.
2012. márc. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
54 literesbe kell!:):)Esetleg csiga??
2012. márc. 18. 17:00
 7/9 anonim ***** válasza:
az Anentome helena sem rossz választás. én nem tartok ilyesmit. nekem egy botia megoldotta a problémát. sajnos a másik meghalt.
2012. márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok biztos benne hogy az kártevő. Nekem pl olyan csigám van ami pici és barna pöttyök vannak a házán, de az nem rágja a növényeket. Mondjuk annak a nevét se tudom, meg a tiednek a nevét sem, mert fekete pöttyöset még nem láttam.
2012. márc. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
A fekete pöttyök a fiatal postakürt csigákra jellemzőek. Szerintem egy egészséges akváriumban nem kártevő semmilyen csiga. A csigák túlszaporodása gyakran következik be akkor, amikor pusztulnak a növények, de az ok pont fordított. A csigák a korhadó növényi maradványokat eszik, azon szaporodnak el, egészséges növényt nem nagyon szoktak megrágni. Az én akváriumom csurig van növénnyel, csigám sem kevés van(postakürt is) és még soha semmit nem rágtak meg.
2012. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!