Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt szabad így?

Ezt szabad így?

Figyelt kérdés
az akváriumom aljzata jelenleg kavics. alá szeretnék tenni kimondott táptalajt. erre sajnos nincs pénzem, így arra gondoltam, hogy magam csinálom meg. van itthon egy néhány tégla "préselt, szárított, steril" föld, amiből elkészíteném. ez úgy működik, hogy beledobom X mennyiségű vízbe, és megduzzad. másnéven kókuszföld. ezt szeretném a kavicsréteg alá tenni, persze ha lehetséges. ha szükséges, akkor valami ilyesmivel: [link] megfűszerezem. a élom az, hogy a növények növekedjenek. nem szükséges nagy gyorsaság, de a célom egy dúsabb növényzet kialakítása. a tanácsokat előre is köszönöm!
2012. márc. 19. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni ,de kavicsba nem valók növények !

de ha beszerzel valami égetett agyag talajt ami már tökéletes akkor az alá be kell tenni kb 2cm vastagon virágföldet ez majdnem olyan jó mint egy profi táptalaj.

2012. márc. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és ha egy géz "labdát" csinálok, amit megtöltök kókuszrosttal, és pluszba egy aquaplant tablettával?
2012. márc. 19. 16:35
 3/4 anonim ***** válasza:
a kókuszba huszad annyi tápanyag van mint a virágföldbe és a tabletta is csak pár hétig adná a tápanyagot ...
2012. márc. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nyomjad a kavicsba a táptablettát.

Minden növényed gyökérhez tegyél havonta egy tablettát és kész.


A kókuszrost nem merül le és barna lesz tőle a víz. Azt hiszed nem próbáltam? :)

2012. márc. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!