Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az szűrő elég lenne?

Ez az szűrő elég lenne?

Figyelt kérdés

Aquatic Nature Flow 200 Hang On Filter


egy 20 literes növényeshez



2012. márc. 20. 18:08
 1/5 A kérdező kommentje:

bocsi

Ez a szűrő akart lenni:)

2012. márc. 20. 18:20
 2/5 anonim ***** válasza:
igen elég lesz.
2012. márc. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért tökéletes. Bár egy külső szűrővel jobban járnál (ilyen kis méretnél igazából nagyobb szűrőfelület kellene, mint mondjuk egy normál 100 litereshez), de szerintem ennyi pénzért érdemes kompromisszumot kötni.


Mennyire komoly növényes szeretnél berendezni? Palackos co2 lesz?

2012. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hát igazából valahogyan gyepet szeretnék csinálni bár még nem tudom hogy milyen növény az ami megmaradna 20W mellett

co2: én ilyen élesztőset akarok csinálni

DE ha van olyan növény amelyiknek nem kell co2 akkor persze ez sem lenne

Murr te tudsz ilyen növényt?

2012. márc. 20. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha növényesben gondolkodsz, és gyepet szeretnél, akkor abban egyetértek Murral, hogy külső szűrő kéne, abban viszont nem, hogy ebben köss kompromisszumot! Szeritem a szűrő az a dolog, ahol NINCS KOMPROMISSZUM + TÚLSZŰRT AKVÁRIUM NINCS. Egyszerűen ha szűkre tervezed, nem lesz mozgástered! Ha valóban 20l-es növényest szeretnél, akkor lazán kéne egy min. 300l/h-s külső szűrő, legalább 1 l-es töltettérfogattal, főleg ha jól értettem, és 20w világítás megy fölé!! És természetesen Co2! Amiből mondanom sem kell nagynyomású lenne az ideális, mert (bár én soha nem csináltam) az élesztős nagyon ingadozhat (azt mondják), ami az algásodást segíti!

Szóval komolyan (ez alatt azt értem, ha nagy igényű növényekről beszélünk, és meg akarsz nekik mindent adni) növényesbe a megfelelő technika nélkül én nem kezdenék, főleg ilyen kicsiben, mert nagyon könnyen csalódás lehet a vége.

2012. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!