Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 250 literes akváriumhoz...

250 literes akváriumhoz milyen külső (belső? ) szűrőt ajánlatok?

Figyelt kérdés
Rengeteg márka van, nem tudom melyiket válasszam és milyen teljesítményűt. Olyan kéne, ami mellé nem kéne lehetőség szerint belső szűrőt is tennem. Néztem az atman cf 1000-et amiről azt írják, hogy még akár egy 400 literest is el bír vinni. Ez tényleg igaz? Akinek van tapasztalata leírhatná. Vagy esetleg kezdjek el barkácsolni?

2012. márc. 21. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire "terheled meg a vizet". A cf-1000 nem rossz, és elviszi alapból, de ha érzékenyebb halakat teszel bele vagy sok növényt akkor már Atman 3338 (Aqua-Pro 4 / Evo 2212 néven is fut).
2012. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha választani kéne akkor, atman at 3337 vagy JBL CristalProfi e900? (akvárium szettben adják őket és így kedvezőbb lenne.) Annyit tudok, hogy a 3337 az fel van töltve szűrőanyaggal, a JBL csak részben.
2012. márc. 21. 12:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Általánosságban az Atmannal többen elégedettek, mint a JBL-lel.
2012. márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

JBl rol eddig én csak rosszat hallottam, míg az atmannal sokan elégedettek. Nekem atmanom van, nem rossz, de vihetem szerelő hoz, mert szar a tomitese.


Belső szüronek én egy mattenfiltert ajánlok.

2012. márc. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Frontosa ***** válasza:

JBL!

Én még soha senkitől nem hallottam rá panaszt, leszámítva itt egy válaszadót néhány hete.

Az Atman egy kínai márka ami a JBL külső szűrőit másolva jutott el egy olcsó termékeket gyártó vállalattól egy viszonylag minőségi céggé. Úgyhogy kizárt, hogy az Atman jobb minőségű lenne mint a JBL és kevesebb lenne rá a panasz. Most már majdnem egy árban is vannak.

Úgyhogy szerintem ha megteheted, hogy vegyél egy külső szűrőt, ez nem kérdés!

Üdv,

2012. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 YourDestiny ***** válasza:
A JBL külső szűrőkre én is sok panaszt hallok. Hangosodik, sok szűrőnél drasztikusan lecsökken a teljesítmény (és nem az eltömődés miatt), és szervizelni sem nagyon szeretik, inkább dumálnak. Az Atman jó, a TetraTec szintén. Ezeknek a legjobb az ár/érték arányuk. Az Eheim külső szűrők sem rosszak, de borzasztóan drágák. Neked egy 1200-as vödrös mindenképp kell (legalább olyan 12 literes tartállyal) + egy belső.
2012. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Frontosa ***** válasza:

Igen, az ,,egy válaszadó" alatt pont téged értettelek. =) Mióta ezt leírtad egy kérdéshez azóta érdekes módon mindenki sok panaszt hall rájuk, azelőtt pedig évekig senki. Az a gond, hogy itt valaki mond valamit és utána a többi megy utána mint a birka bármi nemű személyes tapasztalat nélkül. Nekem volt már Atman is, nem rosszak, de nem jobbak mint a JBL-ek, fizikai képtelenség lenne. =) Mint ahogy egy Mercinek kinéző kínai márka sem lehet jobb minőségű mint az eredeti Mercedes, mivel a Mercedes egy sokat bizonyított cég a kínai pedig ennek a másolata. Sokan panaszkodnak különböző fórumokon pl. az Eheim szűrőire is, de attól még az egyik legjobb, megfizethető árú szűrők a piacon.

Tegye fel a kezét akinek van személyes negatív tapasztalata egy JBL külső szűrővel! És egy Atmannal?

Fogadni mernék, hogy ez utóbbira több lesz a jelentkező.

Üdv,

2012. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagy csinálsz egy szűrőakváriumot egy vízpumpával (az olcsó). Pl egy 50 literes szűrőakváiumba már rengeteg szűrőanyag fér és annál tutibb szűrést nem tudok.
2012. márc. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na haló!

Azt nem tudjuk mit szeretnél! Növényes, társas, sok növény, kevés növény! Milyen technika lenne mellette (világítás, Co2)?! Ezek hiányában is úgy gondolom, hogy egy Eheim prifessionel 3 2075-ös már elvinné (gyári pumpa teljesítmény 1250 l/h, töltet 6,5l). Nagyon fontos, hogy ebben MINŐSÉGI töltetek vannak!! Nem kell cserélni, míg a többinél igen ajánlott! Bármelyik márka is legyen!

Ahogy a fenti kollega írta, tapasztalat hiányában nem írok a többi márkáról, az Eheimről viszont csak jót tudok! Én 54l-est nyomatom 2071-essel! Még annyi kiegészítés, bármelyik mellett döntesz, bármilyen töltettel, purigent még dobj rá!

Üdv!

2012. márc. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem véletlen hogy az atmant a legtöbben jónak tarják és a jblt nem. nekem csak az atmannal van személyes tapasztalatom és azon belül is az at-3338-al és ez egy nagyon jó megbízható szűrő és lehet hogy régen a jblt másolták de mára nagyon jó szűrőket csinálnbak és nem a kínai cég serepében vannak, hanem az elismert mercihez hasonlítanám, hogy a te szavaidat használjam.


a kérdésre pedig inkább a 3338 kellenede még az sem biztos hogy belső szűrő nélkül elég, a 3337 biztos hogy nem.

2012. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!