Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi az ideális világítás...

Mennyi az ideális világítás az akváriumomra?

Figyelt kérdés

70literes, és jelenleg 30W világítja. ajánlott növelni? ha mondjuk 0,7-0,75W/liter lenne, akkor már kellene külső szűrő? a tápozás jelenleg easy carbo, és profito(napi 1-1ml). mit kell tudni a magasabb wattszámról egy ekkora akváriumban?


Köszi!



2012. márc. 22. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs táptalajod és külső szűrőd, akkor nem érdemes emelni a wattszámot. Sőt, palackos co2 nélkül szintén necces.


Mióta üzemel egyébként? Nem algásodsz?

2012. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez első sorban attól függ, hogy mennyi fényt igényelnek a tartott növények.

Vagy azért akarsz emelni, mert más féle növényeket akarsz tartani. Akkor is a tartandó növények igényétől függ.

0,75 w/l -rel már olyan gyorsan növő növények is tarthatók, amihez kell táptalaj, a co2-t se úszod meg easy carboval, és igen, kell külső szűrő.

2012. márc. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez teljesen attól függ, hogy milyen és mennyi növény van benne. Hogy a növények mennyire igénylik a fényt.


Pl nekem van egy 112 literes 13 Wattal, ebben csak gömbmohák vannak és a tetején egy kevés békalencse. Ez egy nagyon gyenge fény, mégis szép zöldek a mohák alatta. Itt hetente cserélek egy kevés vizet.


Aztán van egy 70 literesem, melynek a tetejére 2x26 Watt kompakt izzót tettem, ez össz 52 W fény. Ebbe hínárok, hydrocortyle és hemianthus növények vannak. Ezeknek kell a sok fény, mert csak úgy nőnek. Itt ahol több a fény, sűrűbben, kb 3 naponta cserélek egy kevés vizet. Ez ment CO2 nélkül is, de régi álmom volt, hogy veszek palackot.


Vettem nemrég egy 2 kilós CO2 palackot, meg kértem egy bazinagy ipari reduktort hegesztéstechnikai boltból, mer ott dolgozom. Hát egy kissé össze-vissza fújja a CO2-t. Reggel megnyitom a palackot és fél órát állítgatom a reduktort mire beáll egy állandó adagolási szintre. Este meg elzárom. másnap reggel kezdem előről. Ez egy türelemjáték.


Ennek hatására első hétben semmi változás nem történt, a második hétben kezdtek szebbek lenni a növények. A harmadik hétre már nőttek is, most egészen jól néznek ki :)


Különben azt sem tudom hogy jó mennyiséget nyomok e a vízbe. Egy kis diffuzort (porlasztót) tettem a cső végére: [link]

Azt írja hogy ez buborékszámláló egyben, de szerintem nem lehet számolgatni rajta semmit sem, így csak szemre tudom beállítani, hogy egy olyan közepes mennyiséget porlasszon a vízbe.


Na most egy mágneskapcsolóval + időkapcsolóval megoldható, hogy egyszer beállítom és utána nem kell többet állítani, sőt lehet kapni mágneskapcsolóval egybekötött reduktort 30ezerért ami jó akváriumhoz, csak szerintem az nagyon drága. Én nem veszek, annyit nem ér az egész :)

2012. márc. 23. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!