Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » CO2 rendszer. Ez működőképes?

CO2 rendszer. Ez működőképes?

Figyelt kérdés

Egy DIY co2 rendszert szeretnék elkészíteni házilag. a palack szódásszifon lenne. a szifon falát megfúrom. mondjuk 5mm átmérőjűre. az esztergályossal készíttetek egy csonkot aluminiumból. majd az ismerősünk argonnal ráhegeszti a szifonra ezt. erre tudnám rácsavarni az ISTA reduktort. innentől már szokásos a rendszer. a csövön keresztül a buborékszámlálóba megy a gáz, majd az akvárium porlasztójába. ebben van valamilyen hiba? a hegesztő emberem nagyon profi. egy kb 70 literes akváriumba napi hány bubi/perc sebességgel menjen a co2 és meddig? mi a véleményed erről?


[link]



köszönöm!



2012. márc. 23. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez csak azon múlik, hogy a hegesztés tartja-e a nyomást, ehhez meg azt kéne tudni, hogy mekkora a nyomás a szifonban. Egyik sem akvarisztikai kérdés.


Hogy mennyi menjen az akváriumba, nem a literek száma dönti el. Legegyszerűbb, ha drop checkerrel mérsz és azzal majd meglátod mennyi kell bele. Általában 1-2-3 bubi. Időzítést meg úgy oldd meg, hogy 1-2 órával a villanykapcsolás előtt kezdje és este 1-2 órával korábban fejezze be. Így reggel a vízben elég oldott co2 lesz mire jön a fény, így a növények szinte azonnal (5 perc után) elkezdenek fotoszintetizálni, estére pedig elhasználják nagyrészt és éjszakára nem marad felesleges co2 a vízben, mivel éjjel nem fotoszintetizálnak a növények.

2012. márc. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja és még annyi, hogy majd megtapasztalod meddig elég egy patron. Szerintem nem sokáig. Lehet arra sem lesz elég, hogy teljesen feltöltse a szifont és nyomást alakítson ki benne. Sőt, szinte biztos vagyok benne.


Elég fényed és megfelelő tápozásod van? Mert azok nélkül felesleges CO2-zni...

2012. márc. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Talán megoldható, de ha 1 szódapatron elmegy egy nap, akkor az egy hónapban mennyibe kerül?


Nálunk sehol nem árulnak szódapatront, meg csere sincs, hogy viszed az ürest és adnak helyette újat.


Hagasztős boltban meg vehetsz 10 kilós palackot is ami egy évig is elég. Egyszer megveszed drágán, aztán ha kifogy azt is lehet elvinni töltetni. Ha megtudakolod mennyiért töltik és kiszámolod, én nem tudom melyik jön ki olcsóbbra hosszú távon.

2012. márc. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hagasztős > Hegesztős (elírtam)
2012. márc. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a betétdíj ha jól emlékszem 70ft 1 csomag (10db)patronra. a csere ára 1 csomagra cca. 200-210 ft.
2012. márc. 25. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!