Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ebből össze tudok hozni egy...

Ebből össze tudok hozni egy DIY CO2 rendszert?

Figyelt kérdés
van egy habszifonom, amibe illik a co2patron. ebből szeretnék egy házi co2 rendszert készíteni. meg lehet oldani? mi kell hozzá? ha van tapasztalatod e téren, szívesen fogadom. köszönöm!

2012. márc. 25. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A fújókájára tegyél egy csövet meg egy porlasztót és nyomd meg egy nap 5x.
2012. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és nincs tapasztalatom e téren.
2012. márc. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg lehet oldani nekem volt az ősidőkben, csak eladtam.

Mondjuk nem habszifonból, hanem rendes szódás szifonból.

Hagyományos újratölthetőből, aminek elég vastag fém nyomókarja volt.

Leszedtem a szifon fejét, és a nyakára ráhúztam egy fém gyűrűt, amin volt egy kis 2 ágú villás horony, vagy kampó, ahogy tetszik.

(Mint a régi mtb kerékpárok első fékjének a bovden tartója a homlok csövön.)

Aztán egy vékony csavart alulról átdugtam a nyomókaron, a fejét beleakasztottam a villás kampóba, a végére meg tettem egy szárnyas anyát.

Belecsavartam 3 patront, (mert víz nélkül kell ennyi, hogy legyen nyomás) és a szárnyas anyával lehetett állítani az erősséget. Napi negyed-fél fordulatot csavartam rajta, hogy egyenletes legyen, és ha lecsökkent a nyomás, tekertem még bele patront. Ez a gázadástól függően kb heti 1 patron volt.

A kifolyó részbe, (ahol kijön a szóda) egyszerűen beragasztottam szilikonnal egy légcsövet, ami ment egyből az akváriumba, illetve egy beoldó diffúzorba.

2012. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, azért volt jó a vastag kar, mert átfúrtam, úgy dugtam át a csavart, csak elfelejtettem odaírni.
2012. márc. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!