Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akvárium?

54 literes akvárium?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta szerettem volna halakat, és most elvileg meg is kaphatom őket. Egy 54 literes akváriumot néztem ki, de nem tudom, hogy hogyan álljak neki. Milyen halakat rakjak bele? Milyen kütyüket? Milyen hínárokat ? stb,stb.. Légyszíves segítsetek, nagyon fontos lenne..:)
2012. márc. 25. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


Ezekkel kezdd. Aztán ha valami nem világos, nyugodtan gyere vissza és válaszolunk. De szánj egy kis időt a tanulásra.

2012. márc. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.:) Neki is állok.
2012. márc. 25. 13:59
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem jó választás bele pl: Boraras Urophthalmoides, Smaragd törpe razbóra, Aplocheilichthys Normani


Amanda lazac - ezt nem szeretem, mert túl félénk

Endler Guppy - ez meg megeszi a kaját a többiek elöl


[link]

pl a Yellow garnéla is jó, mert nem szaporodik túl gyorsan. A Red Cherry gyorsan szaporodik, azzal pár hónap alatt megtellne az akvárium.


Szóval ilyen kis pici garnélákat és halakat lehet tartani együtt. Azért mondom ezeket, mert abba a kis akváriumba ezeknek még van elég helyük úszni hisz csak 1-2 centis állatkák. Nagyobb halakat én nem raknék bele.



Az, hogy milyen növényt választasz, az attól függ milyen lámpa van az akváriumodon.


Ha még semmilyen, és nyitott akvárium, akkor ez jó hozzá:

[link]

Sok szép növény megmarad már ennyi fény alatt.


Ha gyári tetős akváriumot veszel ott kevés lesz a fényed, csak 15W ami semmire sem elég, max arra hogy nagyon alacsony fényigényű növényeket tegyél bele. Pl az anubias nana megmarad benne, esetleg még a jávai moha.


Növények:

[link]

Előre lehet apróbbakat, hátra kicsit nagyobbakat tenni.

De mindenképp a fényhez válogasd össze a növényeket, ne csak úgy, hogy ezt tetszik, az tetszik, mert akkor könnyen tönkremennek, mert kevés fény alatt a legtöbb növény megbarnul.

2012. márc. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!