Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » "Utókezelés", hogyan?

Oliver777 kérdése:

"Utókezelés", hogyan?

Figyelt kérdés

Darakór kezelése után hány %-os vízcsere ajánlott? Illetve a biológiai szűrés feláldozása miatt a heti egynél sűrűbben kell majd vízcseréket csinálni?


És ezúton köszönöm az eddigi tanácsokat. Kezeltem az egész akváriumot, sajnos annyit olvastam utána, hogy már azt hittem tudom fejből, de rosszul emlékeztem és 2 napos ciklusokat csináltam (parakill, 2 nap múlva 25% vízcsere és újra parakill). Most van a harmadik ciklus, tehát az 5. nap kezdődik. Úgy tűnik eredményes lesz, labeo egyre aktívabb, már már régi önmaga, párduccsíkokon nagyon nem lehet megállapítani (egyébként se aktív fajta), hacsak nem abból, hogy már nem a szűrő mögött dekkolnak állandóan. Viszont az algaevőcsíkon (aranyszínű), feketés foltok jelentek meg még a kezelés megkezdése előtt(láttam már ilyen foltos fajtát, gondolom a simának meg aranynak a keveréke, de ő eredetileg tiszta arany) nem tudom mitől lehet.


2012. márc. 27. 00:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha egyébként is 2 naponta cseréltél vizet, akkor mi a fenének nem vetted ki a szűrőt és járattad egy vödörben? Így a kezelés miatt a szűrőd csak mechanikai szűrést végzett, meg oxigént oldott a vízbe, de azt a 2 naponta vízcserével te is megoldottad. Viszont ha kivetted volna -ahogy emlékszem, tanácsoltam is- akkor most ép maradt volna a szűrésed.


Nyilván folytathatod a vízcserét 2-3 naponta, attól függ, milyen gyorsan halmozódik az ammónia. A helyedben vennék bacikultúrát is, hogy kicsit rásegítsek. Bár elég veszélyes "lábadozó" halakat szűrés nélküli vízben tartani. Egy betegség után nagy a kockázat a másodlagos fertőzésre.

2012. márc. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vödröket, amiket használtam kell majd fertőtleníteni? Vagy azáltal, hogy megszáradtak és álltak pár napot elpusztulnak a paraziták, lévén hogy gondolom víz kell nekik mint közeg? Ha fertőtleníteni kell, mivel?
2012. márc. 27. 03:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a parazita minden akváriumban ott van. A gond akkor kezdődik, ha a rossz tartás vagy a hirtelen változás okozta stressz legyengíti a halakat, akik így nem tudnak védekezni a parazita ellen. Tök mindegy, hogy fertőtlenítesz vagy sem...
2012. márc. 27. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha befejezted a kezelést, csinálj egy 30-50%-os vízcserét.

Utána ugyanígy minden másnap cserélnék kb 10%-ot 2 hétig, és vennék sera nitrivec-et, az ilyen bacikultúrta, elősegíti az elszaporodásukat.

Meg majd minőségi vitaminos tápokat, meg fagyasztott cuccokat, de egyelőre még ebben a 2 hétben nagyon keveset etess. Őket is leterhelné a sok kaja, meg a vizet is.


A paraziták elvileg elpusztulnak szárazon, de (nem tudom ez a darakór okozójára mennyire igaz) ezeknek a parazitáknak a spórái, ha betokosodnak, valami döbbenetesen ellenállóak szoktak lenni.

Szóval én tuti kifertőtleníteném, már csak azért is, mert nagyanyám is mindig mondta, jobb félni, mint megijedni, és azért ő elég okos asszony volt. :)

Simán hipóval, vagy neomagnollal, természetesen utána alaposan kiöblítve!

2012. márc. 27. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sera nitrivec tényleg jó. viszont csak mértékkel.
2012. márc. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A parazitáknak kell egy hordózótest, amelybe betelepedhetnek, tehát egy halak nélküli akváriumban is 24-48 órán belül maguktól elpusztulnak.
2012. márc. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!