Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az algaevő-harcsa (kép...

Ez az algaevő-harcsa (kép lent) milyen fajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem régiben kaptam ajándékba egy ilyen kis halat, de az az igazság, hogy harcsákban annyira nem vagyok otthon és szeretném tudni, hogy pontosan milyen hal is ő. A jelenlegi mérete alapján annyira nem tudom behatárolni és több algaevő-harcsát is nézegettem amik hasonlóak, tehát eléggé tanácstalan vagyok. Gondolom mindenképpen az ancik családjába tartozik, de, hogy vitorlás óriás e, közönséges, esetleg Temminck algaevő e, arról fogalmam sincs. Ha valaki tud, akkor legyen szíves segítsen.


Így néz ki:


[link]

[link]

[link]



2012. márc. 27. 13:41
 1/8 Platypus ***** válasza:
100%
Szerintem ez ugyanaz az izé, amit nemrég kérdeztek itt és jól összevesztünk rajta. Szerintem Pterygoplichthys faj(a gibbiceps rokona), mások szerint Plecostromus. A lényeg, hogy bazi nagyra nő, 30-40 centi körül számolj minimum.
2012. márc. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem plekó... (de lehet gibi is)

De ahogy Platypus is mondta bazi nagyra nő...:D

2012. márc. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
100%

Igen Plekó, ezen belül véleményem szerint teljesen biztos, hogy Gibbiceps. A mintázat és minden más apró jel is arra utal. A képek alapján még nagyon fiatal, itt egy kis segítség:


[link]


Bár nem írják, de fa mindenképp legyen az akváriumban!!!

2012. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
100%

Bár a középső képen halvány csíkok is fellelhetők a halon oldalirányban, a fiatal halaknál egy kicsit más lehet a mintázat.


[link]


Nézd meg a szemét, gyakran a rajta lévő mintázat is sok mindent elárul.

2012. márc. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazatok lehet, mert így képek alapján tényleg hasonlít. Pár nap múlva átkerül egy 160-as aksiba, ahol csak ő lesz algaevő-harcsa, szerintem ott jó helye lesz amíg ilyen "kicsi", aztán majd ha nő, akkor még elválik, hogy tudok e neki nagyobb helyet keríteni vagy oda kell e ajándékoznom valakinek.


Fa rágcsálnivalója lesz, egy olyan kérdésem lenne még, hogy esetleg valakinek van róla tapasztalata, hogy mennyire békés más fajokkal szemben? Olvastam, hogy ha nincs elég terület, akkor más Gibbicepsekkel szemben a területvédés miatt agresszívvá válhat, de ha van elég helye és csak ő van egyedül ilyen faj, akkor lehet valami gond? (Jelenleg neonokkal van együtt, de teljesen békésen viselkedik)

2012. márc. 29. 00:35
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
Az biztos, hogy területvédő, leginkább más gibbicepsekkel, algaevőkkel szemben. Ha egyedüli harcsa, nem hinném, hogy gond lesz vele. Ha megfelelően lesz táplálva, a 160 litert gyorsan kinövi. Nálam volt egy régebben 140-150 literben. A területvédő természete nem tudott kibontakozni a synodontisal szemben, viszont amint elérte a 15 cm-t, felfordította a teljes berendezést.
2012. márc. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nagyon ari:)
2012. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%, hogy P.gibbiceps magyar nevén Óriás vitorlás algaevőharcsa. Nagyon pici még ezért téveszthet meg sokakat de a jellegzetes leopárdra hasonlító mintázata matt gyakorlott akvarista könnyen felismeri. Akár 45 cm-re is megnőhet. Csodálatos hal nálam is van pár belőle.
2012. máj. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!