Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyit erne meg nektek az...

Mennyit erne meg nektek az alabbi akvarium?

Figyelt kérdés

Uj vagyok a temaban, meg tanulmanyozom a dolgot, ugy volt, hogy meg kesobb rakok ossze akvariumot, de most itt van egy lehetoseg. Vegul is, halakat raerek kesobb is venni bele.

75literes hasznalt, jo allapotu uveg akvarium fedovel, es beepitett lampaval, plusz hozza tartozo akvarium allvannyal, ami egy szekreny is egyben.

50-100 litereset szeretnek, es meretei alapjan tokeletesen a szobamba illene. Raadasul az akvarium allvany szine megegyezik a butorom szinevel:D

Egyebkent hozza van meg egy lyukas pumpa meg egy kis kevero, meg 10kg ko. De ezek nem nagyon erdekelnek.


2012. márc. 28. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A 75 literes tetővel és bútorral olyan 30-35E Ft újonnan.

Így mondjuk 20-ért már jó vétel lehet.


A lyukas pumpáról gőzöm sincs, hogy mi lehet, meg a kis keverőről sem (fakanál??). De ezek is érhetnek valamit, mondjuk egy Eheim Pickup 2010 már megfelelne az akváriumba és az is kb. 6-7E Ft. Légpumpa felesleges, a kő is értéktelen.

2012. márc. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kozelben van 15-20km. Licitalos oldalon van, penteken jar le, jelenleg 13000ft-on all.

En olyan 30000-ig gondoltam, hogy max elmegyek.

2012. márc. 28. 10:02
 3/12 A kérdező kommentje:
Es allvannyal egyutt mennyit erne meg neked?
2012. márc. 28. 10:03
 4/12 A kérdező kommentje:

bemasolom, hogy pontosan mit adna hozza, angol, de magyarul se ertenem, talan felismersz belole valamit.

Marine tank comes with stand Includes Marina 30 inch 20watt t8 light /cover Rena filster filter (please note this leaks and needs some attention) Tmc V2 bio1000f fluidised sand bed filter and powerhead(needs sand etc ) Small wave maker Various pieces of ocean rock Approx 10kg sand Dimensions Stand-32 x 28x 14inch has slight water damage but nothing serious Tank- 29 3/4x11 1/2x15 inch Please note no live stock included picture is just to show how it could look when set up Pick up only Thankyou for looking

2012. márc. 28. 10:04
 5/12 A kérdező kommentje:
valami filter a lyukas, nem pumpa, bocs.
2012. márc. 28. 10:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Ja, ez egy tengeri akvárium szett, ez nem fog megállni 30 ezerben, de még 60-ban sem, sőt... Külső szűrő, powerhead, homokszűrő, élőkő, ezek rengeteget érnek.

De te használni sem tudnád a nagy részüket, felesleges pénzkidobás lenne. Ez nem a te akváriumod.

2012. márc. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mitol tengeri? Normal akvariumnak nem lehetne hasznalni?
2012. márc. 28. 10:23
 8/12 Platypus ***** válasza:
A tengeri akváriumhoz kell egy halom bonyolult és drága felszerelés, ami ehhez a cucchoz jár. Ezek édesvízibe feleslegesek és nem is használhatóak. Persze ha nagyon akarnád, akkor a felszerelések felének a kidobásával és lecserélésével használható lenne édesvízinek, de ez irtózatos pazarlás lenne és valószínűleg nem fog itt megállni ez a licit, mert ez a cucc tízszer annyit is ér.
2012. márc. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem olyan biztos, hogy annyiert, amennyiert akarom, nem adja el, mert az ebayen van es tapasztalatbol tudom, hogy sokszor annyira aron alul hozza lehet jutni dolgokhoz. Megprobalom megvenni, es aztan majd eldontom, hogy milyen akvariumot is szeretnek, lehet, hogy maradok a tengerinel, ha meg nem,akkor egyszeruen eladom. De nekem a szekreny es az akvarium merete megfelelo lenne. Persze 30-40 ezer fole nem megyek, akkor keresek egy masikat, de ha ezt eladja ennyiert, akkor nekem megfelelo. Ma utana is nezek, hogy milyen halakat lehetne benne tartani.

Azert jo tudni, hogy mennyit er a cucc, koszonom, es koszi a tajekoztatast. En a felet se ertettem, hogy mit ad hozza:D Meg csak par napja olvasgatok errol a temarol, de mar par eve gondolkodok rajta, hogy szeretnek halakat.

2012. márc. 28. 12:36
 10/12 Platypus ***** válasza:
Véglis ha megszerzed annyiért, akkor jó üzlet, legfeljebb továbbadod. Viszont ha neked néhány tízezer forint számít, akkor nem ajánlom neked a tengeri akvarisztikát. Hiába jutsz hozzá a cuccokhoz olcsón, egy tengeri akváriumnak a fenntartása is sok pénzbe és még több odafigyelésbe és tanulásba kerül. Én nem ismerem különösebben a tengeri cuccokat, így ennyi alapján nem látom át, minden szükséges felszerelés megvan-e. Ha bármi is hiányzik, az még legalább egy jó pár tízezres tétel. RO víztisztító határozottan nincs hozzá, azt mindenképpen kéne venned, mert csapvízből nem lehet jó tengervizet keverni. Az újonnan minimum 20 ezer. A tengervíz fenntartása sokkal de sokkal bonyolultabb, még a legapróbb változás is kinyírja az élőlényeket.
2012. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!