Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fűtéssel-hűtéssel kapcsolatban...

Fűtéssel-hűtéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem?

Figyelt kérdés
A melegebb vizben élő halakról olvastam, hogy max. 28 fokot szeretnek. Mi van ha nyáron 35 fok van, így a víz is melegebb lesz? Akkor kell hűteni is a vizet?
2012. márc. 30. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen.

És ez sokszor elég körülményes.

2012. márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ventillátorral fújni kell a víz tetejét, kicsit lehül. Hát itt is volt 34 fok és én majd megdöglöttem, de a halak nem annyira :)
2012. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bármilyen ventillátor jó, ha rá tudom irányítani a vízre?
2012. márc. 30. 15:49
 4/9 anonim ***** válasza:

persze.


Én pl egy 12centis 12 voltos PC ventillátorral fújtam (számtek boltban vettem) és egy DC 9Voltos adapterre kötöttem rá (azt meg valami villanyszerelési boltban vettem).

2012. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Én a szobát szoktam hűteni ezerrel :)
2012. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
és azt hogy? nekem nincs klímám
2012. márc. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
Hát ha másképp nem lehet megmozgatni a levegőt, akkor befogok minden létező ventillátort, amit lehet :)
2012. márc. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A legjobb egy redőnyt felszerelni, rengeteget jelent, mert még kinn megállítja a nap sugarait. Éjszakára nyitva minden ablak, reggel bezár, redőny le, így viszonylag hűvös marad. A sötétítő már kevésbé hatékony megoldás. De persze a klíma a legjobb.


Illetve az akváriumot fedetlenül kell hagyni, hogy tudjon párologni, így van csak értelme ventilátorral rásegíteni.

2012. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. márc. 30. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!