Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényeket rakjak...

Milyen növényeket rakjak bele? Kell fűtő és szűrő? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kb. 35-40 literes növényes akváriumot. Halakat nem szeretnék, mert már megszívtam velük 2x is. Olyan növényeket szeretnék amiknek jó a gyenge vagy a közepes megvilágítás.

2012. ápr. 1. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Növényeknek is kellene egy szűrő, hogy mozogjon a víz és legyen megfelelő gázcsere.

Valamint így mikro és makroelemeket is kellene majd bejuttatnod, mert a növények is éhen halnak. Néhány hal vagy garnéla nem árt az aksiba, csak persze utána kell olvasni, hogy ne legyen probléma.

2012. ápr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
anubias fajták, gömbmoha, jávai moha stb. szerintem később teszel bele valamilyen élőlényeket. lehet, hogy garnélákat, nano halakat. szerintem legyen benne szűrő, és fűtő is! nem olyan nehéz guppikat tartani. de majd eldöntöd te! javaslom az eheim pickup szűrőcsalád megfelelő méretű tagját! a tápozás legyen: easy life easy carbo, és easy life profito! de vigyázz ezekkel a növénytápokkal, mert hamisítják! de szerencsére nem ugyanolyan a doboza, és a neve is eltér!
2012. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és növények: microsorium, anubias, cryptocoryne félék, moha félék, tüskéshínár, ilyenek mehetnek bele.
2012. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A garnélákra én is gondoltam. A red cherry jó? Abból kb mennyit?
2012. ápr. 1. 20:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Csinálj gömbmohásat. Ennek nem kell fény.

[link]

Pl ez 112 liter és van rajta egy 13W + 9W lámpa, tehát összességében nem sok fény jut le az aljáig :)

Csak beletükröződik a másik akvárium, de azért látszik.

2012. ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Zebracsigát, a tetejére meg Limnobium laevigatum növényt.

[link]


Meg spilky csigát

2012. ápr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hable, megkérdezhetem, hogy mi ez a barna aljzat?
2012. ápr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aquatic Nature Pro-Soil

de ez most itt pazarlás, mert ebbe növényeket is lehetne ültetni, csak azé van itt mert ez maradt ki a nagy növényesemből amit átalakítottam tengerire. De ez garnélákhoz egy jó talaj, mert meg tudják emelni és tudják forgatni is a kis kezükkel, és kezdetben jól beállítja a víz értékeket is.

2012. ápr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi :D
2012. ápr. 2. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!