Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Télen szükséges a halak...

Télen szükséges a halak levegőztetése a kerti tavakban?

Figyelt kérdés

Illetve milyen típusú halakat ajánlanátok bele?

S ezeket hol lehet kapni?


2012. ápr. 1. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem télen egy kis pumpa megy benne, azzal a céllal, hogy ne hagyja befagyni a teljes felületet (alulról nyomja fel a melegebb vizet, és egy 30-35 cm-es körben léket csinál a jégben). Ez azért fontos, hogy a lebomló növényi maradékok bomlásakor keletkező gázok távozhassanak a tóból. Külön levegőztető nincs benne, viszont márciustól-novemberig egy patakot működtetek, ez azért elég sok oxigént szállít a tóba. Aranyhalakat ajánlom a tóba, elméletileg nagyon szívós ez a haltípus. Nekem sima aranyhalak vannak benne, shubunkinok, meg 4-5 aranycompó. Díszállat kereskedésben lehet kapni, vagy léteznek ilyen kerti tó centrumok, itt minden kerti tavazáshoz szükséges dolgot be tudsz szerezni. Ha borsodi vagy, Mályiban van egy ilyen bolt.
2012. ápr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen a kimerítő választ!

Esetleg még tudnál segíteni abban, hogy milyen növényeket rakjak a tóba?

2012. ápr. 2. 00:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha szép tiszta vizet akarsz, akkor tegyél bele rengeteg növényt, leírom én miket tettem bele. Mély zónába(0,7-1 méter), tegyél vízi tököt, tündérrózsát, hínárféléket, sekély zónába (kb. 0,4 méter) tettem sellővirágot, nyílfüvet, átokhínárt, tündérfátyolt, mocsárzónába (0-0,3 méter) gyékény, mocsári nefelejcs, lúgvirág, vízimenta, mocsári nőszirom, kaméleonvirág, virágkáka, tűzpiros lobélia. Plusz vannak még úszónövények, ezeket nem kell beültetni, csak úsznak a víz tetején. Kolokán, vízijácint, vízisaláta. Most kb. ennyi jut eszembe, neten meg tudod nézni. Az én tavam kb 4-5 köbméteres, és megközelítőleg 45-50 tő növény van benne. De cserébe algamentes kristálytiszta vizem van majd egész évben. Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.
2012. ápr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen újra a választ!

Még akkor azt kérdezném ,hogy nekem a tó alja pici kavicsokkal van megtöltve ebbe nem hiszem ,hogy bele lehetne ültetni növényeket. Szerinted mit kéne rakni alulra?

2012. ápr. 2. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Én műanyag ültetőkosarakba raktam a növényeket. Olyan mint egy virágcserép, csak az oldala meg a alja nem tömött, hanem olyan mint a szita, lyukacsos. Kibéleled vmi szövettel (én régi vászonzsákokat vagdostam szét erre a célra), megtöltöd földdel és ebbe teszed a növényt. A vászon azért kell, hogy ne mosódjon ki belőle a föld. Ültetőkosarakat is tudsz venni a kerti tavas boltokban, vagy Obi-ban is láttam már. Van belőle sok méret, meg sok formájú. Tündérrózsának érdemes minél nagyobb kosarat venni, hogy szépen tudjon növekedni. Én itthon találtam régi zöldségesládákat, ezek is megfelelnek a célnak, pár növényt ilyenekbe tettem.
2012. ápr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De egyébként ha vastag a kavicsréteg az alján, abba is nyugodtan beleültetheted a növényt. A lényeg hogy szilárdan megálljon benne.
2012. ápr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!