Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyen akvárium is jó egy...

Ilyen akvárium is jó egy ékszerteknősnek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

unokatesómnak voltak hörcsögei, és ők is akváriumban voltak.

ha jól kifertőtlenítem megfelel egy ékszerteknősnek?

és abba hány wattos vízmelegítő kell? előre is köszi!


2012. ápr. 5. 07:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Hörcsög akváriumban? XD

Nem fulladt bele a vízbe??? O.o

Egy dolgot nem árt ha tudsz, mivel szerintem nem vagy tapsztalt kisállattartó.... az akvárium kizárólag halak számára készül és csordultig van töltve vízzel......ha a vizet kiöntöd és úgy döntesz hogy ezentúl hörcsögöt szeretnéltartani benne akkor az akvárium szó nem a leg megfelelőbb !!! Akkor már terráriumról beszélünk.

Ha ékszerteknőst tartasz benne akkor is terrárium, de ha valamikor a jövőben halakat szeretnél bele venni akkor ismét akváriumnak kell hívni...


Szóval TERRÁRIUM : teknős, kétéltű, hüllő, kisemlős tartására alkalmas


AKVÁRIUM: halak tartására alkalmas


A 2 tárgy ugyanaz félre ne érts, mindkettő egy üvegből készült tartály csak nem mindegy hogy víz van benne vagy forgács

2012. ápr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát de a hörcsögöknél nem volt víz :o azért írtam így mert nem tudom hogy mi a hörcsögök helyének a neve, mert végülis üvegből van és ha víz van benne akkor akvárium :DD
2012. ápr. 5. 09:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Lemaradt a lényeg. Hány literes az akvárium?

Egyébként valószínűleg nem tartható, mert hörcsögöket (ha nem ketrecben) kis akváriumokban szoktak tartani, egy ékszerteknősnek meg bazinagy kell.


Számolj utána, megnő vagy 30 cm-esre. Az akvárium hosszának ennek az 5 szörösének kell lenni, szélességének a 3 szorosának, a vízmélység pedig annyi, mint a kifejlett páncél hossza.

És ez még csak a vizes rész, napozó is kell neki. Ez így kijön vagy 300 literre, bár ez 2 db-nak is elég, 1 is hasonló igényekkel bír.


Ezen kívül fűtőszál általában annyi wattos jó, ahány liter vizet fűt. De ez a legkevesebb, főleg, ha már idősebb egy kicsit, mert a víz hőmérsékletére addigra már nem túl érzékenyek.

Ami viszont nagyon lényeges, egy erőteljes szűrő, nagyobb, mint ha halakat tartanál.

Ezen kívül fűtős napozó lámpa (infra, vagy kerámia) és UV-s lámpa, a vitamin beépülés miatt.

2012. ápr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!