Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma reggelre az egyik törpe...

Ma reggelre az egyik törpe szívóharcsám elpusztult. Kettő volt, és az egyik már hetek óta kapkodja a levegőt, de a másik pusztult el, aki mindig (tegnap este is) aktív volt és állandóan evett. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Egy korábbi (2 héttel ezelőtti) vízcsere után az egyik panda harcsám (4 van) is elkezdte kapkodni a levegőt. Eszik meg minden, de kapkodja ő is...


Fixen 24 fokos a víz. Juwell Rekord 600 a gyári szűrőkkel. Szénszűrőt havonta, perlonvattát hetente cserélem.

Vízcserekor Sera Nitrivec, Sera Florena, Sera Aquatan (most mondjuk elfogyott, és a Cora-ban vásárolt vízelőkészítőt használtam). Sera vitamin kb. két naponta 8-10 csepp.



2012. ápr. 5. 11:46
1 2
 1/14 YourDestiny ***** válasza:
Sok löttyöt használsz fölöslegesen. A szenet csak gyógyszerezés után kell és szabad használni. A víz szennyezettségétől függően 4-14 nap alatt eltömődik, ezután az általa megkötött méreganyagokat visszaengedi a vízbe, azaz teljesen feleslegesen használtad. Dobd ki a szűrőből. Én rossz vízminőségre (ammóniamérgezésre) vagy oxigénhiányra gyanakszom, de inkább az előbbi.
2012. ápr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mi a felesleges? Nitrivec szerintem kell a baktériumok miatt. Florena a növényeknek, Aquatan meg a klórt és egyéb nehézfémeket megkötni. A vitamint a fagyasztott tubifexre teszem (8-10 csepp), annak töredéke sem kerül az akváriumba.


A szénszűrő része a gyári szűrőrendszernek, én úgy tudtam minden normális szűrő tartalmaz szénszűrőt, ami megköti a bomló cuccokból (növény, kaki) keletkező méreganyagot. Azért kell 4 hetente cserélni, ami te is mondtál. Tele lesz, és visszaengedi.

Ha nincs szénszűrőd, akkor hogyan tartod távol a vizet a méreganyagoktól?

2012. ápr. 5. 13:41
 3/14 A kérdező kommentje:

Oxigénhiány tuti nincs, folyamatos szűrés van, ami fodrozza erősen a vizet.

Na meg van 4 kolibri halam, ami mindent kibír, kivéve az oxigénhiányt. Azt rövid ideig sem. Ellenben ők jól vannak, minden este násztáncolnak, stb...

2012. ápr. 5. 13:45
 4/14 YourDestiny ***** válasza:

A szénszűréssel kapcsolatban nagy tévhitben vagy. Igen, jár a szűrőhöz. Egyhasználatos, többnyire zsákszerű valamibe csomagolva, amit esetleges gyógykezelés után kell igénybe venni. 4 hetet az aktív szén soha nem fog kibírni telítődés nélkül. Nem csak a méreganyagokat köti meg, hanem minden mást, amit a vízbe juttatsz: pl. a növénytápot (amit fölöslegesen pazarolsz). A aktív szén egy kémiai szűrőanyag, a növényi részek bomlása stb. pedig egy biológiai folyamat. Fölöslegesen vásárolod és pazarolod a szenet a szűrőbe.


Egy beállt akváriumban, ahol van jól működő biológiai egyensúly, nincs értelme Nitrivecet és más hasonló műbacikat öntözni. Ezek a szerek új akvárium indításánál használatosak, és akkor is csak abban az esetben, ha a halak telepítése valamilyen oknál fogva nem várhat. Természetesen a használati utasítás mást rejt, hiszen a gyártónak el kell adni minél többet.

2012. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!


Fura nekem, mert megvan a helye a szénszűrőnek a szűrőtartóban. Ha kihagyom, akkor lentebb kerül a perlonvattás szűrő is vagy 5 cm-el a tartóban.


Az ammóniamérgezés esetén nem kellene minden halamnak halálán lennie? Az gondolom nem válogat...


Mit lehet tenni ez ellen?

2012. ápr. 5. 16:50
 6/14 YourDestiny ***** válasza:
De, viszont nem egyszerre pusztulnak el. Ha elárulod, mekkora az akvárium és milyen típusú a gyári szűrő (képet is linkelhetsz, vagy írd le a típusát és teljesítményét), nagy valószínűséggel eldől, valóban ez lehetett-e a gond.
2012. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Juwell Rekord 600


[link]

2012. ápr. 5. 21:32
 8/14 anonim ***** válasza:

Én meg úgy csinálom, hogy állott vízzel vízcsere, semmi lötty és nulla vitamin. Van sok fény, vannak apró algák az akváriumban, van sok növény és dagadtak, egészségesek a törpeszívóharcsák. Még ott is ahol nincs másmilyen halam, csak az, pedig nem is etetem őket külön, csak ritkán egy kis garnéla kaját bedobok, aztán vagy megeszik, vagy nem.


Csak akkor mozog gyorsan a kis kopoltyújuk és csak az egyik akváriumban szokott, ha véletlenül túl sok CO2-t nyomok a vízbe. Hát azt nem szeretik, de ott is figyelek rájuk és ha ilyet látok, akkor gyorsan leállítom a co2-t és nyomatok egy kis levegőt bele a másik szűrővel, és pár perc mulva helyrejönnek.


Tehát hanyagold a sok fölösleges löttyöt, és legyen némi oxigén a vízben. Legyen fény és legyenek növények. Más aztán nem is nagyon kell nekik.

2012. ápr. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bár én nekem lágyabb vízben vannak, nem csapvízben.

Mondjuk a csapvíz is jó, csak ez a sok lötty szúrta a szememet, bocs. Egyszerűen nem értem, hogy mért kell ezeket egyáltalán megvenni?

2012. ápr. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Meg aktív szenet sem használok. Az sem kell.


Lehet használni időlegesen, de hosszú távon betegek lesznek a halak. Ha mindig rendesen cseréled az nem tesz jót az immunrendszerüknek. Ha meg nem cseréled, akkor meg minek.

2012. ápr. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!