Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nyitott vagy zárt akvárium...

Nyitott vagy zárt akvárium szerinted meg a jobb?

Figyelt kérdés
Most akarok venni egy 80l akváriumot és nem tudom hogy nyitott vagy zárt legyen. Most van nekem egy 45l akváriumomon ami zárt, de nyitott akváriumom még nem volt.
2012. ápr. 5. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyat vegyél, aminek van teteje (levehető, műanyag), bár én 40l-eset vettem, ahhoz volt ilyen tető. Ha ilyen levehetőst veszel, akkor az sokkal jobb, mert pl. nappalra leveszed, este visszarakod.

De milyen állatnak szeretnéd? (Mert nekem a halaimnak volt ez az akv.)

2012. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Halak lesznek benne.

"nappalra leveszed, este visszarakod" ennek mi az értelme?

Pont az a lényeg hogy nappal legyen megvilágítva az akvárium!

2012. ápr. 5. 13:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nyitott párti vagyok. Jobban szellőzik és nem lesz vízköves a lámpa. Nyárra jobb, mert nem fog annyira melegedni. Tud párologni. Úszó növényeket is rakhatsz rá. Kis tavacska feeling. Utálom a csukott akváriumokat, de már ugrott ki halam. Nem mindegy milyen halat teszel bele és hogy milyen magasan lesz a vízszint.
2012. ápr. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. A nyitottat egyszerűbb nyáron alacsony hőmérsékleten tartani. Hiába trópusi egy akvárium, ha 35 fok van a szobában, az a halaknak is sok. A dús növényzetnek is az alacsonyabb hőmérséklet kedvez. Szerintem sokkal dekoratívabb is, de ez ízlés kérdése. Hátránya, hogy gyakran kell a párolgást utántölteni(mondjuk jót tesz a száraz levegőnek), és az ugrálós halaknak ez veszélyes.


A zárt akváriumból nem tud kiugrani egy hal sem. Nyáron viszont nagyon könnyen megfőnek benne a halak, ha olyan helyen laksz, ahol nem lehet a lakás hőmérsékletét emberi szinten tartani. A gyári tetők világítása általában gyenge és elég nehéz őket fejleszteni, komoly barkácsolás kell hozzá.

2012. ápr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Létezik napfény is ;)

2012. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!