Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet dekorhomokot akváriumba...

Lehet dekorhomokot akváriumba tenni?

Figyelt kérdés
Red Cherry garnéláim vannak és nincs aljzat pedig kéne. ( szerintem jól néz ki). Van kb.: egy liter dekorhomokunk ( tengerparti) azt lehetne aljzatnak használni? Ja és ha vannak kisgarnélák vagy vemhes állat akkor lehet tisztítani az akváriumot? Ha igen hogyan?
2012. ápr. 5. 13:07
 1/3 YourDestiny ***** válasza:

Garnélákhoz sötét aljzatot szoktak használni, én is ezt ajánlom. Gondolom ha garnélás, nem egy nagy akvárium, így én vennék egy kevés bazaltzúzalékot. Nem nullázza le a pénztárcádat :)


Mellesleg tengerparti homok is használható, csak az a gond, hogy az apró szemcsék miatt problémás az aljzat tisztítása, valamint könnyen berohad, gyakran fel kell forgatni. Én úgy tudom, hogy a kereskedésekben kapható különböző szemcsenagyságú kvarchomok ugyanez a szerkezet, azaz keményíti a vizet.

2012. ápr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én próbáltam.


A Red cherry garnéla fekete talajon szép piros lett,

[link]

a Yellow garnéla élénk sárga,

mondjuk ezen nem sok látszik, de ott van a jobbsarokban

[link]

a New bee az drapp-barna csíkos hát az sosem volt annyira színes garnéla.



Világos drapp homokon a Red cherry csúnya barna színűvé változott, hát azt le sem fotóztam, de elég randa lett.

A New bee garnéla viszont ugyanolyan drapp-fehér csíkos maradt, erről van is egy képem:

[link]


A yellow garnélát nem próbáltam fehér talajra tenni, mert az később került hozzám, de szerintem az is kifakult volna.

2012. ápr. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi akkor inkább feketével próbálkozom majd:)
2012. ápr. 6. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!