Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi ez az aranyhal mizéria?

Mi ez az aranyhal mizéria?

Figyelt kérdés
Nem értem miért van az hogy sokan még mindig ott tartanak hogy a "pici" aranyhalak eléldegélnek egy 20 literes nanoban? Ha aranyhalat akarnak tartani, miért nem néznek utána vagy valami? Tudom hogy volt már ilyen kérdés, de most mintha megnövekedett volna az aranyhalas kérdések száma.

2012. ápr. 5. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát erre most mit lehet mondani... Amíg olyan egy valóvilág szintű "műsor" nézettsége, mint amilyen, ne csodálkozz.

Az emberek többsége egyszerűen buta és lusta az olvasáshoz, képekből élnek. Sok helyen kis gömbakváriumban látják az aranyhalat minden technika nélkül, az eladó megerősíti, több nem is kell ennél.

Bele lehetne menni mélyebben a témába, de nem érdemes. Csak felhúzom magam.

2012. ápr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Volt már ennél több is, mostanában nem is olyan extra.

Meg amúgy semmilyen más hal tartásának se néznek utána, tisztelet a kis létszámú kivételnek.

(De a kivétel meg nem sokat kérdezget itt.)

2012. ápr. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
Na igen, ha olvasnának, nagy valószínűséggel nem is tenne fel senki ehhez hasonló kérdéseket.
2012. ápr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ember bemegy az állatos boltba, megtetszik neki az aranyhal. Azért az, mert olyat már látott filmen és azt már felismeri. Aztán szól a boltosnak, hogy szeretne venni egyet, de kéne hozzá mindenféle hozzávaló. Persze csak akkor ha nem nagyon drága. Erre mit mondjuk az eladó, hát az nekik egy 20 literes akváriumot, 1 aranyhallal, szép színes kaviccsal, műnövénnyel, és hajóroncs dísszel. Mert az ember ezt választja ki.

A másik meg ha színes halakat akar, akkor betta, guppi, szifó, platti, molli, illetve a neonhal közül fog választani, vagy egybe bedobja az egészet egy kis akváriumba. Sőt egy vitrolást is tesz mellé, mer az olyan poén lapos hal. Nagyon sok ilyen vevő van, és ők még csak meg se kérdeznek semmit gyakori kérdésen, se, meg sehol. Csak megdöglenek a halaik és ezért feladják, megúnják az egészet, aztán többet nem halaznak. De szerintem jobb is.

2012. ápr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

siettem, elírtam bocs.


* Erre mit mond az eladó,

hát ad nekik egy 20 literes akváriumot

2012. ápr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hable sajnos nem reg lattam en is egy ilyen jelenetet a halasnal, csak ott 10 literbe ajanlott guppikat a kedves elado...nagy az Isten allatkertje.
2012. ápr. 6. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!