Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 120l akváriumom! Mien...

Van egy 120l akváriumom! Mien erősségü neon lámpa szükséges ahhoz h a növények szépen tudjanak nőni, de ne algásodjon el az akvárium?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 18 Wattos és 56 cm hosszúságu neon van de kegyetlenül algásodik az akvárium, és a növények is lasan pusztulnak el.

Mit tegyek tudna valaki segíteni ???


2012. ápr. 6. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon összetett kérdéskör, erre így konkrétan nem lehet válaszolni.

Először is meg kellene tudni, hogy milyen növényeid vannak, milyen a szűrésed, milyenek a halak, milyen az aljzat, tápozol-e, milyenek az algák, mennyi vizet cserélsz hetente, milyen idős a fénycsöved?

Egy akváriumban rengeteg összetevő kapcsolódik egy lánccá, az algásodás nem valószínű, hogy a világítás miatt van, a növények pusztulását mindkettő okozhatja, de ezer más dolog is, és így tovább.

Ezeken felül a világítást nem tudod nagyobbra cserélni, csak betenni még egy foglalatot és egy plusz csövet. Ez amúgy szükséges lenne, mert a 18 watt elég kevés. Bár, ha például sügéreid vannak, akkor pont elég, mert akkor csak néhány növényfajt tarthatsz.

2012. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Még minimum 1 olyan 18 W-os cső kéne, hogy ezen belül milyen (spektrumú) az a mostanitól (is ) függ.

Még így is csak 0,3 W/l fényerősséged lenne, ami nem túl sok, de árnyéktűrő, és szívósabb közepes fényigényű növényeknek megteszi. (tehát az is fontos, milyen növényeid vannak)

A cél az lenne, hogy elég sok egészséges, folyamatosan fejlődő növényed legyen, ami komoly konkurenciát jelent az algáknak a tápanyagok terén.

Ez sok algától megszabadítana, utána lehet finomhangolni még ahol kell.

Ez azt jelenti, hogy a tartott növények igényeihez kell beállítani a tápozást is, általában ez arányban van a fénnyel, tehát lassabban növőknek kevesebb is elég.

És a szűrés még egy sarkalatos pont, ez a méret már erősen határeset, amihez külső szűrő kell.

2012. ápr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 YourDestiny ***** válasza:
Az 56 cm-es fénycső az akvarisztikai célra tervezett cső? Fura ez a méret. Nem valami hagyományos fénycső?
2012. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gondolom sima T8-as 60 cm-es, és csak az üveget mérte.
2012. ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 YourDestiny ***** válasza:
Annak kéne lennie, ugyanis azok 18 W-osak. Mégegy ilyen cső kéne. Én személy szerint egy növényes és egy magasabb Kelvinszámú csövet párosítanék össze.
2012. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kb 3 db 18 wattos cső fényigényesekhez.


vagy cseréld kisebbre pl 1db 18W és tegyél bele csak gömbmohát, az nem fog algásodni, mert ha nincs fény, akkor alga sincs :D

2012. ápr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
a fénycső akvarisztikában lett véve, és az biztos h nemszükséges további fénycsö, mert mar 10 éve használom ezt a 60 cm-es neon lámpát az akvárium felett, és eddig semmi gond nemvolt vele, az uj neonégöt most decemberben vettem, a régit 9 évig használtam, szerintem itt tul nagy a fény és ezért pusztulnak a növényeim, plusz lehet az is h eddig vastag szemcsés köveket használtam ajzatnak, most meg sima homokot vettem, sok fajta növényem van, mivel trópusi akváriumot rendeztem be, van nekem acorus gramineus, cryptocoryne blassi, akkor vallisneriaim vannak, sagitaria graminea, akkor jávai mohám van, meg az a hosszúszáru moha aminek nemtom a latin nevét, halaim semmi extrák, most betták szaporitásán küszködöm, kissebb nagyobb sikerrel,
2012. ápr. 7. 00:49
 8/11 A kérdező kommentje:
Az akváriumom 90 cm hosszú, 50 cm magas, és 40 cm széles...
2012. ápr. 7. 00:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez 0,1 W/l világítás, ugyanis az akváriumod 180 liter. De nem hiszem, hogy ne tudnád kiszámítani szóval az egész kamu szerintem.

Ekkora fényt akár ki is kapcsolhatsz, nem oszt, nem szoroz hogy van e, olyan kevés.

(egyébként egy jó csövet fél évente kell cserélni, de minimum évente, de gondolom ez is a provokáció része)

2012. ápr. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 YourDestiny ***** válasza:

Kérdező, amit leírtál, az tetőtől talpig nulla hozzáértést sugároz. De 10 év alatt? Ne már... Valószínűleg tényleg kamu kérdés, nem hiszem el, hogy valaki 10 év alatt egyszer nem képes utána nézni bizonyos dolgoknak. A fénycsöveket évente cserélni kell, több növény esetén félévente. Az algásodás oka nagy valószínűséggel az, hogy amit lehet, mindent rosszul csinálsz.


Egyébként az sem teljesen igaz, hogy ha nincs fény, nincs alga. Túl kevés fénynél bármikor felbukkanhat barna alga, rossz vízminőség esetén akár ecsetalga is.

2012. ápr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!