Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meg fog oldódni ez a probléma?

Meg fog oldódni ez a probléma?

Figyelt kérdés

Az akváriumom teljesen algamentes volt ezidáig. Kb 2héttel ezelőtt bekevertem egy élesztős co2 rendszert. Innentől felborult az egyensúly. A növényeimen megjelent a bolyhos alga. Az akvárium üvegén pedig a pontalga. A világításom: 15W sera növényes, 15W daylight, 11W 2700K-es kompakt home márkájú világítótest. A plusz lámpa és a 600liter/órás DIY külső szűrő még csak néhány napja üzemel. Úgy hallottam, hogy a RC garnélák szívesen fogyasztják a az algákat, kivéve a pont, és az üvegre rakódottakat.

A jelenlegi halaim:

5tetra, 3 páncélos harcsa, néhány neon, és egy rézlazac. A páncélosokból több volt régen, de pár elpusztult. A rézlazacot pedig kaptam.

A garnélákat nem fogják bántani a halaim? Növényeim is vannak, de viszont a tápozás után kezdtek el növekedni. Napi 1,4-1,4 ml easy carbo, és profito. Kéthetente kb. 3-4 florennette A-t dugok a növények gyökere mellé. Ezek a vegyszerek nem veszélyesek a red cherrykre nézve?

És még miket vegyek az akváriumba a garnéláknak?

Köszönöm!



2012. ápr. 6. 16:41
 1/4 symmer ***** válasza:
nekem rettenetesen sok algám volt..20 molli jobb mint bármi
2012. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a molli is fogyasztja az algákat?
2012. ápr. 6. 17:21
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
A fekete tetra bizony veszélyes a garnéláidra!
2012. ápr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Noti75 ***** válasza:

Üdv!

én vettem egy algaevő harcsát, azóta rend van algaügyileg. :) gyönyörűen rendben tartja az akváriumot.

almacsigák szintén leszedik az üvegről az algát.

a garnéláknak mindenképp legyen sok búvóhely.

2012. ápr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!