Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez már a párosodás első...

Ez már a párosodás első szakasza a guppiaimnál?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy pár guppit, és ahol vettük őket, külön voltak a fiúk és a lányok. Tehát biztos ,hogy addig nem volt terhes, amig nem hoztam őket 1 zacskóba haza. Tegnap, mintha picit negkergette a fiú a lányt, és olyan 2-3 cm-re aludt a csajszitól. Ma reggel amikor felkeltem ahova a lány uszkált, követte a fiú, de most nem kergette. Aztán olyan fél kilenc körül (most reggel) a nőstény feneke felé akart volva oldalról közelíteni, de a lány vagy szembe furdult vele, vagy pedid elúszott, de fiú oga is követte.

Akkor ez a párosodás első szakasza?

A válaszokat előre is köszönöm!!


2012. ápr. 7. 08:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsika a helyesírási hibákért
2012. ápr. 7. 09:01
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen de jobb ha több a csaj guppi, mert a pasik túl hajszolják a csajokat! : P
2012. ápr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszike
2012. ápr. 7. 17:38
 4/6 Dergo97 ***** válasza:

Szaporítás:

- vedd ki őket és 24-26 fokos vízbe várd meg amíg megszül.

- (könnyebb módszer) Vegyél pár jávai mohát Vagy úszó májmohát. Nekem ez úgy bevált, hogy 3-4 guppim volt és fél év alatt most van 35-40 guppim!

>>> [link]

2012. ápr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi
2012. ápr. 9. 10:16
 6/6 Platypus ***** válasza:
A guppiknál a párosodás az összes ébren töltött idő 90%-át teszi ki, tehát biztos, hogy párosodtak. Sőt valószínűleg már eleve vemhes volt a nőstény, mert a hímivarsejteket nagyon sokáig képesek eltárolni. Csak az a nőstény nem vemhes, amit szűzen neveltek fel, de ilyet még akkor is nagyon nehéz beszerezni, ha direkt keresed tenyésztéshez. A bolti halaknál csak szimplán szétválogatják a nemeket, de attól még a nőstények hosszú hónapokig képesek potyogtatni az ivadékot további párzás nélkül.
2012. ápr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!