Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most vettem egy akvariumot...

Most vettem egy akvariumot ami korulbelul 150-180 literes, kezdokent mit rakhatnek bele?

Figyelt kérdés

Nezegettem mar a halakat, de nem tudom, hogy melyiket konnyebb tartani, nem szeretnek belevagni kezdesnek egy nehez tartasu halba.

Azert nem tudom pontosan a meretet, mert ebayrol vettem hasznaltan, es allvannyal egyutt irta meg a magassagat. Az allvany ranezesre pont ugyanolyan magas, mint maga az akvarium, igy a magassagot elfeleztem. 122cm hosszu, hosszukas tank, nekem ezek jobban tetszenek. Allvannyal egyutt liciten nyertem 40-45 ezer forintert (fontban nyertem es a valutavaltas helyetol fuggoen valtozik az osszeg forintban meghatarozva) (kulfoldon elek) Tropusi akvarium, ezert van hozza futo is, meg buborek fujo:D, meg szuro, lampa. Azt hiszem a novenyeket koveket kavicsokat is hozza adja. Ennyi penzert jo vetel egyebkent?

Jovo heten elmegyunk erte, addig is, olvasok, olvasok es olvasok az akvarisztikarol. (Mar 1-2 hete olvasgatok:D)

Tudtok valami jo oldalt? Koszi.


2012. ápr. 7. 12:08
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
Hát a legegyszerübb. A guppikkal kezdeni, ebbe beletehetsz 50 -60 db-ot. Akár, de CSAK HIMEKET vegyél!! Mert ha lesz köztük csajszi, akkor minden nap fogsz kapni 60-70 db kishalat, és ez NEM VICC!!!!!
2012. ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 gabor9 válasza:
A guppit én is ajánlom. Emellett legyen 4-5 harcsa, olyan aminek a szája rá van tapadva az akváriumhoz. Az nagyon hasznos, tisztítja a mohától. A szifó is jó megoldás, nem olyan nagy mégis sokáig él és strapabíró. Vitorláshal is nagyon szép. Arra vigyázz hogy ha guppikat veszel akkor ne vegyél harcoshalat mert abból bunyó lesz. Hajrá!!
2012. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:
Most olvasom, hogy kell felallitani az akvariumot. 1 hetig legalabb uresbe kell jaratni, de ez fugg a merettol? 1 het utan vehetek halakat ekkora akvariumba? Meg azt irja, hogy novenyeket csak 1-2 nap utan rakjam bele, de egy videon lattam, hogy mar bele lehet ultetni rogton. Akkor most hogy is van ez?
2012. ápr. 7. 13:10
 4/59 A kérdező kommentje:

Haloszobaba fogom rakni, van egy fal, ami ures, boven elfer ott. Nem a sarokban lesz, es az ajtot se fogja zavarni, ablaktol 2 meterre lesz legalabb, eleg nagy ablakunk van, de van rajta csipkefuggony, igy nem tuz be a nap nagyon, vilagos helyen lesz. Talan meg tudom oldani, hogy eldugdosom a kutyuket melle, ez fontos, mert van egy 20 honapos orokmozgom. Mutattam neki mar halakat videon, tatott szajjal figyelte oket, aztan sirt, mikor vege lett a videonak. Szerintem tetszeni fog neki.

A szurot meg egyebeket milyen surun kell takaritani? Meg akkor most egy ekkora tanknal mennyi vizet tegyek bele frisset hetente? 30%ot 1/4 et irnak. Meg nem vettem tiszta vodroket, azokat celszeru vadi ujakat beszereznem, igaz?

2012. ápr. 7. 13:17
 5/59 A kérdező kommentje:
Ja meg ha elhozzuk az akvariumot haza, akkor kitakaritsam? Mivel takaritsam? Jelenleg azt irja az elado, 4 eve uzemelteti es most is mukszik, mert benne vannak meg a halak. Irtam neki, hogy akarmilyenek is, sajna nem tom oket elhozni, mert ugye le kell engedni a vizet es addig hova rakjam oket?
2012. ápr. 7. 13:20
 6/59 anonim ***** válasza:
ezt olvasd el kezdésnek [link]
2012. ápr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
Egyelore most csak beleporgettem az e konyvbe, de nagyon tetszik, pont ilyet kerestem, az interneten eddig csak feluletes anyagokat talaltam, ilyen reszleteset meg nem, nagyon tetszik, hogy kepekkel peldazza:D
2012. ápr. 7. 14:34
 8/59 YourDestiny ***** válasza:
Az 50-60 guppi enyhe túlzás. A napi 60-70 kishal pedig már nem csak enyhe. Én a neonhalakat vagy vörös neonhalakat ajánlanám, elég tág a tűréshatáruk. Nem mindegy, hogy 150 vagy 180 liter, de 25-30 neonhalat elvisz, ha van megfelelő szűrésed. Ekkora akváriumnál a külső szűrő elkerülhetetlen, úgyhogy a kezdeti lépéseket követően ajánlatos elolvasni az akvarista.hu-n lévő szűréssel kapcsolatos e-book-okat is.
2012. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
Ma mar haza is hozza parom:D De ma szerintem csak betesszuk a helyere, max kipucoljuk, jovo heten meg veszunk hozza ami kell. Mar nagyon sokat okosodtam az e konyvbol:D Meg el kell dontenunk, hogy milyen halakat tegyunk bele: csendes vagy agresszivebbeket.:D Megkerdeztem parom, azt mondta, par pirnnyara gondolt:D (nem tudom, hogy kell irni, bocs)
2012. ápr. 7. 15:38
 10/59 A kérdező kommentje:

Azokat is majd megnezem, nem kapkodom el, nem szeretnek rogton egy tucat halat kinyirni:D

Pontosan azt se tudom meg, hogy milyen szurot ad hozza, majd kiderul, ha itt lesz. Persze majd megkerdezzuk tole, hogy milyen halakat tartott benne, hogy tudjuk, hogy a cuccok milyen halak igenyeit elegitettek ki.

2012. ápr. 7. 15:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!