Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adjak a vízhez valamit?

Adjak a vízhez valamit?

Figyelt kérdés
Megmértem a víz pH értékét, és elég lúgos értéket mutat. A tesztem Neptun csepegtetős. Bőven 7,5 alatt van az érték. Megmértem az ioncserélt víz értékét, az jóval elüt tőle. Az összes guppim elpusztult, de a többiek(tetrák, neonok, páncélos harcsák) jól vannak. pl a saasításra jó a tőzegkivonat?

2012. ápr. 7. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Régen mértem, akkor a csapvíz ph 8 volt és éltek benne a neonok. Az ioncseréltre 5 Ph-t mértem egyik flakonra és 5.5 -öt a másikra.


Hát úgy 7 lenne ideális szerintem.


Mondjuk ha egy a tetrás biotópot megnézel, akkor igen, barna vizet szoktak adni nekik, az meg tőzegen van átszűrve, de én még életemben nem próbáltam.


Ioncserélt vizet szoktam önteni hozzá, ha nincs ozmóm.

2012. ápr. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a hasznos választ! és egy 70 literes akváriumba mennyi ioncserélt víz kell? A karb. keménysége: 17-18, az összkeménysége: 7-8
2012. ápr. 8. 09:30
 3/3 anonim ***** válasza:
20 NK-s karbonátkeménységben is lehet tartani tetrát, neont, de ha gondolod lágyíthatod, hát önts bele 2 flakonnal mondjuk, annál több nem kell.
2012. ápr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!