Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Terhes az üveggarnélám? (Kép...

Terhes az üveggarnélám? (Kép lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok, van 2 üveggarnélám (nem túl régen vannak nálam) és az egyiken most olyat vettem észre, amit eddig nem. Készítettem róla fotót, nem tudom azon mennyire kivehető, de úgy fejtájékon kisebb, zöld, golyószerű valamik vannak benne :) Azok picik akarnak lenni és ez azt jelenti, hogy szülni fog? Esetleg valami betegség vagy más dolog lehet? Akinek van üveggarnija, az biztos tudja mik azok.


Az az igazság, hogy nem igazán gondoltam, hogy szülni fog valamelyik is, tehát ha esetleg mégis erről van szó, akkor aki ért hozzá, az lásson el 1-2 tanáccsal legyen szíves, mert én ehhez a részéhez nem értek túlzottan. (Külön tudom választani akár aksin belül, de ha kell akkor egy másikba is áttudom tenni, szűrők, levegőztetők, fűtők vannak, ha esetleg kéne).


Aki tud valami hasznosat mondani, az legyen olyan kedves segítsen :)


Itt a kép:

[link]


Köszönöm előre is!


2012. ápr. 7. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
a képről nem tudom igazán eldönteni. de ezt azért olvasd el! [link]
2012. ápr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bizony petés a garnélád ! a következő vedlésnél lemennek a peték a hasa alá és attól számítva olyan 3 hét múlva megszüli őket, ha nincsenek halak vagy más ami megtudná enni a kicsiket, akkor nem kell különtenni, viszont érdemes harisnyát húzni a szűrő beszívó részére nehogy beszívja a kicsiket !!
2012. ápr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
A képen nem sok látszik, de a garnélák petefészke nem ott van. Talán a zöldmirigyet látod, ami a rákok veséjének felel meg. A peték a fej mögött fejlődnek egy nyeregszerű foltban. Ha megtermékenyülnek, akkor a potroha alatt fogja hurcolni őket.
2012. ápr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok !100% hogy petés !
2012. ápr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:

[link]

Jobb oldalon egy nőstény, a zöld pöttyök a peték a petefészekben. A tiédnél a folt a szeme fölött van, ott viszont nem lehet a petefészek. Vagy csak annyira rossz a kép, hogy nem is látszik a valós helyzete.

2012. ápr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a kérdező képjéből én semmit nem tudok kihámozni
2012. ápr. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!