Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a szűrő megoldás működőképe...

Bamboochatheone kérdése:

Ez a szűrő megoldás működőképes lenne?

Figyelt kérdés
Szóval arra gondoltam hogy szakítva a hagyományokkal, úgy oldanám meg a házi külső szűrőt hogy alulra menne a szivattyú és felülről ömlene bele a víz a "vödörbe". Több réteg perlonvatta részt használnék hogy a kosz ne kerüljön le az aljára és ne nyomja fel vissza a tankba. Működne vagy jó lenne?

2012. ápr. 7. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Pl ez az egyik megoldás, ha az akváriumba teszed a pumpát és a vödör van feljebb. Csak mutatom:

[link]

[link]


Ez meg a másik variáció, ha az akvárium van följebb, csak itt kell egy S alakú csövet variálni az akváriumba, azért, hogy az egész vized ne follyon le a vödörbe, tehát ez nem olyan egyszerű:

http://www.youtube.com/watch?v=oKadMXBPfl0&feature=player_em..

Ezt a másodikat könnyebb úgy lenne megcsinálni ha lenne egy luk az akváriumon vízszint magasságában.

2012. ápr. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Harmadik megoldás, ha a vödröt pont mellé teszed.

[link]


Itt ha a pumpa kinyomja a vizet egyik tartályból a másikba, akkor az U csövön visszamegy, mert a víz és arra törekszik mindig, hogy az akvárium és a vödör vízszintje egy magasságban legyen.

2012. ápr. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Felé sajna nem tudom helyezni mert nem esztétikus továbbá semmilyen rögzítési pont nincs.
2012. ápr. 8. 00:20
 4/8 anonim ***** válasza:

ha veszel egy akasztós túlfolyót 20-on ezerért, az megoldja a problémát, levezeti a vizet és nem folyik ki a vödörből a víz akkor se ha áramszünet lesz, csak ezek drágák.

[link]

[link]

2012. ápr. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az oldal/felett/mögött/előtt szűrő nekem nem megoldás. Az akvárium alatt kell gondolkodnom. Eléggé feltűnő helyen van hogy egy ilyen nemalsó szűrő elcsúnyítsa.:S
2012. ápr. 8. 01:22
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

a saját tipusomat ajánlom:


a szivattyú az akváriumon belül van, és onnan adja a vizet az akváriumon kívül elhelyezkedő befőttes üvegbe. a tetőn két nyílás van: az egyiken bemegy a víz(ez csak 2cm-t lóg be) a másikon kimegy a víz, ez lelóg az aljára. elmagyarázhatnám, de nem lenne érthető:) most nem tudom feltölteni, mivel haldoklik a net:) szólj, elküldöm e-mailben.


Azért egy kicsikét eresztett az első néhány napban. de ez is csak nedvesedés szintjén volt érzékelhető.

ezért alá tettem egy kis műanyag tálat. a befőttesüveg 5 literes.


Azért előtte még kérd ki a szakértők(hable, Platypus, Murr, és a többi hozzáértő) véleményét. 16 éves fejjel csináltam meg ezt a gépet kb két hete. remekül működik.


Csaba

2012. ápr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hali!


Több okból nem működik ez a rendszer, amit kitaláltál. Rosszul is fogalmazol, nem a hagyománnyal szeretnél szakítani, hanem az évek alatt kitapasztalt, jól átgondolt rendszerrel, ami nem véletlenül alakult úgy, ahogy.


Probléma a következő:

1. Nincs ülepítőd, a kosz bár a perlonon valamennyire megáll, de a víz csak mossa egyre lejjebb és lejjebb.

2. Nem lesz egyenletes a vízáramlás nem fog dolgozni a szűrőanyagod. A víz a legrövidebb utat választja, zubog le, mint egy vízesés, és csak mossa a szűrőanyagot, nem táplálja.

3. A szűrőnek így többet kell dolgoznia, meghibásodás esetén pedig nem hozzáférhető. Ha csak elakad a rotor valami kosz miatt, szedheted szét az egészet.


Maradj csak a jól bevált megoldásnál, kivitelezni és használni is könnyebb. És jobb is.

2012. ápr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is most tervezem a külső szűrőm, és százszor átgondoltam mindent. Viszont az első és legfontosabb hogy a víz útját ne a gravitáció határozza meg. Itt azt értem, hogy a felülről lezúduló csőből áramló vizet érdemes valamivel megtörni, hiszen a perlon vattára erőt fog kifejteni, ezért egy tömör kráter keletkezik. Mint tudjuk a tömör szűrőanyag nem szűrőanyag. Másrészt pedig a kosz is alulra fog kényszerülni a gravitáció miatt. ahonnan elméletileg tiszta vizet kellene szívni. ( beszéld meg Newton almájával ) Röviden. Van egy vized ami lefelé áramlik, van egy vattád, ami nem csak lefelé kényszerül a víznyomás miatt, még a víz áram is húzza lefelé. És van egy csomó kosz ami jól befogja fedni, tömöríteni a rendszert.
2012. ápr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!