Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez nagyon leterhelné az 54...

Ez nagyon leterhelné az 54 literes akváriumot?

Figyelt kérdés

5-6 guppi, 1 mézgurámi pár, 3-4 törpe szívóharcsa.

Ha nagyon leterhelné, akkor mit hagyjak el belőle?

Előre is köszi!


2012. ápr. 9. 11:43
 1/6 Platypus ***** válasza:
100%
Ez így teljesen rendben van. A guppik szaporulatát kordában tartják a gurámik, így nem népesedik túl idővel. Még pár szívóharcsa mehetne is bele, csapatos halak, szeretik a társaságot.
2012. ápr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tényleg? Szupi, mert nagyon elkeseredtem, hogy nem lesz jó, mert aszerint a szabály szerint számoltam, hogy a halaknak 1 cm-re 1 liter jusson.

Nagyon köszönöm akkor a választ!

2012. ápr. 9. 11:58
 3/6 Platypus ***** válasza:
Elég pesszimistán vetted azt a szabályt, mert nekem akárhogy számolom, nem jön ki a centiméter ennyire. De ez nem is ilyen egyszerű. A guppik és a mézgurámik nem foglalják el az életteret, kényelmesen elférnek egymás mellett. Itt a fő problémaforrás az lehet, hogy esetleg a gurámi pár nem fogadja el egymást és a hím bántja a nőstényt, ez előfordulhat. Ha a gurámik esetleg leívnak, akkor meg a guppikat fogják szekálni. De ez a faj alapvetően békés, sokkal inkább, mint a törpegurámi. A szívóharcsák teljesen más víztérben mozognak és mivel növényevők, ezért a vízterhelésük is jóval kisebb. A vízcserékre azért érdemes nagyon odafigyelni és egy jó szűrő sem árt. Érdemes lenne befektetned egy nitráttesztbe is, hogy ellenőrizni tudd a vízterhelést.
2012. ápr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a mézgurámikat kihagynám.
2012. ápr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Köszönöm a tanácsot, akkor lehet, hogy veszek is nitráttesztet.
2012. ápr. 9. 12:32
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem ez így elég lesz.
2012. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!