Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezhet ez? Mióta easy...

Létezhet ez? Mióta easy carbot adagolok az akváriumba ellepett az ecsetalga

Figyelt kérdés
.Elötte soha sem volt .Már restartoltam ,mégis visszajön .nem került bele semmi új.
2012. ápr. 9. 13:52
 1/10 YourDestiny ***** válasza:
Az ecsetalga a rossz vízminőség jele. Ebből adódóan a szűrésed lesz gyenge. Ha CO2-zöl, akkor nyilvánvalóan tápozol is, ebből pedig arra következtetek, hogy nem egy-két növényed van. Mindezt összegezve úgy gondolom, hogy komolyabb szűrésre lesz szükséged. Mekkora akváriumot mivel szűrsz?
2012. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:

Nekem az erősen túlszűrt növényesemben is megjelent az ecset meg az agancsalga, nem kell hozzá rossz vízminőség. Elég nehéz megtalálni az okát, nálam csak a próbálkozás vált be, mert papíron minden rendben volt. Két hetenként változtattam valamit és lestem mit csinálnak az algák. Kb. ennyi idő kell, hogy egyértelműen látszódjon, hogy megálltak-e az algák a növekedésben. Miután megtaláltam a jó módszert(növeltem a tápozást), pár hét alatt magától felszívódott mind a két fajta. A restart szerintem fölösleges macera, a spórát nem lehet kiirtani, ha a körülmények jók, akkor úgyis visszajön. A carbo elég valószínűtlen ok, de kipróbálhatod, mi lesz, ha elhagyod két hétig.


De addig is leírhatod az akvárium adataid, hátha kisakkozzuk, mit érdemes még variálni. Pl. mióta üzemel, technikai adatok, mivel tápozol, milyen növényeid vannak.

2012. ápr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
45l 8 neon 2 szívóharcsa .HL-Bt 200 szűrő.Világítás :Hagen Sun-Glo fénycső 14W .Anubias 2db hólyagos vizikehely 2db criptocoryne 1 tő ,1 kis vasfa ,1 kis mangrove fa 1 kókuszbujkáló aminek a tetejét befutotta valamilyen moha féle .Az akvárium 2 éve üzemel ,különösebb gond nélkül .tápozás :easy life profito ,+ co2 napi bontásban .
2012. ápr. 9. 16:49
 4/10 Platypus ***** válasza:
A fénycsövet mikor cserélted utoljára? Ha egy évnél régebben, akkor cseréld. És bátran vegyél bele kicsit nagyobb fényigényű növényeket, pl. Najas, mohafélék. A hólyagos vízikehyely már biztosan kinőtte a helyet, érdemes lenne elcserélni valami másra. Az easy carbot el is hagyhatod, gyenge fény mellett amúgy sem jelent sokat.
2012. ápr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 YourDestiny ***** válasza:
Nem hinném, hogy ezeknek a szőrös kis dögöknek bármi közük lenne a fényhez. Viszont ha régi a cső, ajánlatos cserélni, leginkább valamilyen daylight csőre. A szűrő gyenge, de próbálj meg kihozni belőle minél többet. Az aktív szén számára van benne egy kosárka, azt dobd ki, és tegyél a helyére mégegy szivacsot. Az 1-2 évnél öregebb szivacsokat is ajánlatos cserélni.
2012. ápr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4 hónapos a fénycső .

A hólyagos nem nő ,ez ami érdekessé teszi a dolgot .

2012. ápr. 9. 17:30
 7/10 A kérdező kommentje:
mivel gyári tető ez az egy fajta fénycső megy bele ami most van ,ráadásul mifelénk ritka mint a fehér holló ,csak neten tudtam így is beszerezni.
2012. ápr. 9. 17:35
 8/10 Platypus ***** válasza:
Ha a hólyagos nem nő, akkor súlyos tápanyaghiánya van. Tény, hogy nem lenne szabad ennek kialakulnia a leírt körülmények között, de mégis. Valamit érdemes lenne variálni ezen. Például ha beszerzel egy neptun folyékony tápszert meg panzi aquaplant tablettát(a sima CO2 mentest), akkor nagyon kevés pénzből le tudod tesztelni, hogy egy mikro+makroelemes komplex tápozás vajon beválna-e. Ha bevált, akkor meg vannak erre normálisabb termékek, pl. a tetra plantastart tabletta. Vagy ha bátor vagy, akkor megveheted eleve a plantastartot és a profito mellett használhatod. A neptunos vacak hasonló koncepciójú de jó minőségű rokona a "tropica plant nutrition+".
2012. ápr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
JBL Ball növény tápgolyó van a criptocoryne alatt ,az nő mint az állat .Lehet kellene a hólyagos alá is ?
2012. ápr. 9. 21:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nyomom az egyik akváriumba a CO2-t rendesen palackból és ha megy bele folyamatosan egy kevés, akkor nincs ecsetalgám. Viszont ha abbahagyom pár napra, vagy kinyitom, elzárom és ezt nagyon össze-vissza időpontokban teszem, akkor egyből találok benne egy pici ecsetalga pamacsot. JBL tápgolyót én is tettem bele és azóta még nem látom az ecsetalgát, szebbek is lettek a növények. Mert már szerintem a talajomból régen kifogyott minden tápanyag. A növények kicsit gyorsabban nőnek és az algásodás visszaszorul. Ezt látom. Ebben 3 féle hydrocortyle van főleg.


A másik akváriumomba is van egy kevés ecsetalga, az egy kicsi 20 literes, van benne 2 cripto, meg egy csokor ludvigia repens, meg mittudoménmik, kis szarságok. Nem sokat foglalkozom vele, nem is tápozom. Néha odanézek és látok ecsetalgát a cripto levelein. Máskor odanézek, akkor meg nincs rajta semmi. Ezt nem tudom mivel magyarázni, csak azzal, hogy abban vannak zebra és spilky csigák és szerintem megeszik róla mikor arra járnak. Nem?

2012. ápr. 10. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!