Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van ehhez hasonló akvárium...

Van ehhez hasonló akvárium boltokban?

Figyelt kérdés

Tehát: [link]

A kérdésem az, hogy lehet e ilyen összeszerelhető akváriumot venni, házilag nem csinálnám mert nem értek hozzá, már régebben akartam a szobám egyik feléből a másikba valami hasonlót de nem találtam, boltba lehet venni ilyesmit?


2012. ápr. 10. 22:11
 1/10 bamboochatheone ***** válasza:
Nem, nem lehet.
2012. ápr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt megcsinálni szinte képtelenség. Egyrészt hogy töltöd fel? Másrészt hogy eteted a halakat, hogy ne ömöljön ki a víz. Mert ennek állandó nyomás alatt kell lennie mivel ha nincs akkor lefolyik a víz az akváriumba onnan pedig ki, de ehhez az akváriumokat is teljesen vízzáró "dobozzá" kell alakítani. Vagy ha még is sikerül tömíteni akkor nem tudod etetni a halakat se oxigént bejuttatni.
2012. ápr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezeneken a képeken szerintem kamu ez az összeállítás, mert az alsó akváriumokban nincs teljesen feltöltve a víz. Ha az a két akvárium össze lenne kötve a felső csövekkel, akkor alul is tele kéne lenniük, de látszik, hogy a tető alatt kevéssel áll a vízszint.

Az előző hozzászólóval viszont nem értek egyet. Nekem fluval edge akváriumom van, és az is ilyen vízkocka, teljesen fel kell tölteni és akkor minden oldalról (felülről is) rendesen belátni. Ez úgy van megoldva, hogy a tető üveg rá van ragasztva, de van rajta egy téglalap alakú kivágás, ahol a szűrő folyik be (külső szűrő van hozzá), és ahol eteti lehet. Viszont nem könnyű a kezelése, nehéz benne elérni a felső sarkokat pl...

2012. ápr. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hehe, poén


Működhet, ha az összekötő elem beér a vízszint alá. Csak az összekötő közepére kell fúrni egy lukat és azon kiszívni a levegőt pl egy kis levegőztetős csövön át és akkor felszívódik a víz az összekötőbe és az ott is marad addig, amíg egyszer nem cserél valaki túl sok vizet az egyik akváriumba.

2012. ápr. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
bár most, hogy jobban megnézem ezt inkább megtöltötték vízzel, mert ott van felül valami tölcsér. Talán amíg töltötték, addig alul valahogy lezárták, mert különben kifolyt volna tényleg. Mert ha felül a tölcsérnél a dugót kihúzod, lefolyik az egész. De ha már a dugó be van dugva, akkor már alul ki lehet nyitni, hogy bemászhassanak a halak.
2012. ápr. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

bár az a tölcsér inkább lámpa, mindegy :D

akkor szívták.

2012. ápr. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nézd meg ezt : [link]
2012. ápr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:
100%

Tudom hogy elsőre fura hogy ez működik, de egyszerű fizika, nem olyan bonyolult, mint aminek látszik. A két akváriumnak egyáltalán nem kell légmentesnek lennie, az két tök sima nyitott üvegedény(oké van tető, de ez nem légmentes, csak rajta van), ott etethetőek a halak. Maga az alagútrendszer viszont tökéletesen vízzáró kell, hogy legyen. Ha a két bejárat víz alatt van, akkor a légnyomás fent tartja a vizet, amíg nem szökik be a levegő sehol. Úgy töltik fel, hogy egy szivattyú kiszívja a levegőt, a víz meg felkúszik.


Ugyenezen az elven működik, csak a videón látható egy egyszerűbb forma: http://www.youtube.com/watch?v=p_36LhwEzFU&feature=related


A kérdésre válaszolva, ilyen nincs boltban. Házilag kell barkácsolni. Gondolom akrilból van, mert az üveg túl sérülékeny és nehéz.

2012. ápr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jaaj, ezt a videót akartam én is megkeresni példának, de nem találtam meg.

Hogy találtál rá? :D

2012. ápr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy boltban nem lehet kapni készletet, köszi!
2012. ápr. 12. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!