Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek egy rekesz Siporax...

Szerintetek egy rekesz Siporax, vagy egy rekesznyi TM10 (talán, mert elég nagylyukú) szivacs folytja jobban a szűrőt?

Figyelt kérdés

Semmi más nincs a külső szűrőmben, csak Siporax és szivacs. 700 liter per órás, belső nincs. Egy 128 litereset szűr. A szűréssel nincs gond, viszont a vízáram kérdéses. Ha sikerülne növelni, akkor mégriktábban kéne tisztítani a szűrőt. Azon gondolkodom, hogy az egyik szivacs helyére teszek még Siporaxot, ez kb. fél rekesznyi (az olyan fél liter). Ezzel elérnék valamit, vagy mégjobban lefogná, mint a szivacs?


A másik dolog a mechanikai szűrés. 4 rekesz van benne. Ha megejtem a cserét, akkor már csak 1 rekesznyi szivacsom lenne a szűrőben a másfél helyett, a többi kerámia. Perlonvatta nincs, ugye a vízáram miatt. Ennyi szivacs képes lenne ellátni a mechanikai szűrést, vagy maradjon ahogy van? Tippek? Köszi!



2012. ápr. 12. 17:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
fojtja, én nem folytja ;)
2012. ápr. 12. 17:53
 2/12 YourDestiny ***** válasza:
Talán Tetra? Nálam 140 litert visz egy EX700. 2-3 liter Siporax van benne, és úgy ahogy elég a flow. 3 havonta tisztítom, igaz, a 3. hónapban már kicsit döcögős, de 14 hónapja funkcionál, és eddig nagyon jól teljesít. Mellesleg nem hinném, hogy a benne lévő szivacs jobban fojtaná a szűrőt, mint a kerámiagyűrűk. Egyébként szerintem elég lesz az 1 liternyi szivacs, ugyanis maga a kerámiagyűrű is végez mechanikai szűrés bizonyos mértékben. Igaz, nekem alul a gyári kerámia van.
2012. ápr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csináld azt, hogy egy kisebb powerheadot, vagy szökőkút szivattyút pluszban beteszel az egyik sarokba (szivaccsal együtt). Csak azért, hogy rásegítsen a vízforgatásra és y ne maradjanak álló pangó területek az akváriumban és hullámoztassa jól a vízfelszínt. A külső szűrő meg majd beszívja a koszokat amit ez felkavar.
2012. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az akvárium egyik sarkában megrakad egy kevés kaki, azt kéne felkavarni. Milyen teljesítményű vízpumpa felelne meg erre a célra? Ő elég lenne?


[link]

2012. ápr. 12. 19:42
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon rossz úton jársz, mégpedig a következő miatt:

A külső szűrőben a biológiai bontásra kellene koncentrálni. Na most ha itt semmi fojtásod nincs és maximumon forgatod, akkor hiába a jó szűrőanyag, a bacik sem megtapadni nem tudnak, sem táplálkozni.

Tehát a külső szűrőt illik jól lefojtani, a keringetést pedig egy belsővel megoldani.

A kis vízpumpa amit kinéztél meg sem fog érződni az akváriumban, viszont ha nagyobbat veszel, akkor meg elszédülnek a halak. Bőven elég lett volna egy 400 l/ó körüli külső és egy jó kis 600 l/ó belső. Valami ilyesmi arányt kellene kihozni.

És a belső szűrőn is legyen szivacs, a vízpumpa önmagában haszontalan, legalább amit felkavar, azt szedje is össze.


Tehát én összességében fojtanám a külsőt és egy 400-500 l/ó körüli belsővel próbálkoznék. Érdemes szabályozhatót venni.

2012. ápr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi. Őszintén szólva nem hinném, hogy a 700 liter per órából marad 350-nél több, így látszatra. 2 rekesz Siporax van benne, körülbelül. Tehát fojtás van. A belsőt azért lőttem ki annak idején, mert ami olcsó, az hangos, a csendes pedig drága vagy nagy (mint az Eheim PickUp széria), rettentően rontják a látványt ezek a nagy zöld dobozok. A Powerhead-et jó ötletnek tartottam, de így nem tudom. Fura, hogy a 300 liter per óra kevés. A külső szűrő az esőztetővel is szépen mozgatja a vizet... egyoldalt.


Tudtok esetleg olyan vízpumpát (ha kell, akkor szivaccsal), ami viszonylag kicsi (ellapulna valamelyik sarokban), de elég lenne ide, és nem hangos? Úgy max. 5-6 ezerig.

2012. ápr. 12. 20:37
 7/12 anonim ***** válasza:

Én ezt venném:

[link]

Az atman hangjával biztosan nem lesz bajod, szabályozható, és akkora szivacsot veszel rá, amekkorát akarsz. Egy fekete kocka például biztosan elfér az egyik sarokban, akár valami növény mögé rejtve.


Nálam egyébként most van egy 300 l/ó külső és egy 450 l/ó belső 70! literre, de még mindig kevésnek tartom az áramlást. A belső szűrőt néha így is ellenőrzöm, mert olyan, mintha nem menne. Simán elbírna még az aki egy 300-as pumpát. Mondjuk az biztos, hogy ezek le vannak fojtva, mert a külsőt egy lassan egy éve, hogy takarítottam, a belsőt meg néhány hónapja.

2012. ápr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi, ez beleférne a keretbe. Úgy nézem forgatható a csöve, ez jó. És ez egy év múlva is hagy majd aludni?


Még annyi, hogy akkor ez magában nekem nem jó "csak felforgatni a talajt"? A külső szűrő csak beszívná a kakit. Mindenképp tegyek rá szivacsot? Gondolom azt nem adnak hozzá...

2012. ápr. 12. 22:16
 9/12 A kérdező kommentje:
Számomra a legfontosabb a síri csönd. Nagyon nem szeretek akár a legkisebb zajban is aludni.
2012. ápr. 12. 22:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem pont ilyen powerheadot vettem, ezért meg nem mondom neked, hogy ez most hangos e vagy sem. Általában nem szokott az lenni. Szivacsot viszont külön kell rá venni. Én 800 Ft-ért vettem, de csak kéket árultak, és az elég ronda feltűnő. Persze biztos létezik fekete szivacs is, csak én nem kaptam olyat.


Esetleg egy Aquael fan2-vel is próbálkozhatsz arról biztosan tudom hogy csöndes, teljesen szolid fekete burkolatban van és a szivacs is benne van gyárilag.

[link]

Mondanám a Fan-3 mat is, csak az már valamivel nagyobb helyet foglal.

2012. ápr. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!