Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam egy gömbakváriumot és...

Kaptam egy gömbakváriumot és nem tudom, hogy milyen halak jók bele léci segicsetek!?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
aranyhal.
2012. ápr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Aranyhal persze xD ez remélem csak valami vicc ! Gömbakváriumban nem lehet állatot tartani kimondja a törvény !!
2012. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
aranyhalat lehet
2012. ápr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

aranyhal max akkor lenne jó,ha a gömbakvárium 200 literes lenne és nem teljesen gömb hanem íves elejű.El kell szomorítsalak,de semmilyen halat nem tehetsz bele,az újj állatvédelmi törvény szerint már állatkínzásnak számít,és az is mivel a hal nem tud benne tájékozódni,illetve nem fér el benne a technikai berendezés és szűrő minden halnak kell a többségének még fűtő is.Ráadásul szerintem nem is mutat,mert eltorzítja a halat és nem lehet rendesen látni.Használd bólés tálnak,tombolasorsoláshoz vagy ültess bele egy kaktuszt tegyél bele köveket és máris mutatósabbá teheted mintha egy halat KÍNOZNÁL!! benne.

ja és 1. kb. annyit érthetsz az akvarisztikához mint a kérdező ha ilyen hülyeséget írsz..-.-(kérdező ne vedd sértésnek)

2012. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Én is úgy tudom ,hogy gömbakváriumban semmilyen állatot nem lehet tartani!
2012. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi
2012. ápr. 12. 18:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Semmilyen gerinces állatot nem lehet benne tartani.

Az összes hal gerinces, tehát halak tartására alkalmatlan.

Esetleg artemiát lehet bele rakni, azt keleszthetsz otthon, halas boltban lehet kapni petéket.

2012. ápr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehetne beletenni mocsári növényeket, amiknek a tetejét kilógatod a vízből, fölé raksz egy lámpát. Aztán szerintem ha néhány Red cherry garnélát beleteszel és egy szivacsszűrőt, azok elvannak ott is, csak a szaporulatot majd mindig el kell passzolnod, eladni, mert elég gyorsan szaporodnak.
2012. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Frontosa ***** válasza:

Bocs, már nem bírom, hogy ne írjak.

Tegnap még azt írtad, hogy eddig bármilyen halat tartottál benne az mind megdöglött, ezek szerint régóta megvan, régóta tudatos állatkínzást csinálsz. Már negyedjére teszed fel a kérdést, mégis mit vársz, hogy majd mindenki rábólint, hogy tegyél csak bele 20 aranyhalat és kínozd nyugodtan tovább őket?

Most meg azt írod, hogy most kaptad a gömbakváriumot.

Nem tarthatsz benne halat és kész. Ennyire egyszerű, az nem akvárium, tarts benne uborkát, vagy meggybefőttet.

Te tudod a legjobban hogy rövid úton elpusztulnak benne a halaid, akkor miért erőlteted?

2012. ápr. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Platypus ***** válasza:

Egy gömbakvárium tökéletes Wabi-Kusa készítésére. Mivel gömb, jobban bent tartja a párát, mint az eredetileg erre kitalált lapos tálak, így a száraz levegőjű lakásokban is működik.


[link]


De vízibolhánál nagyobb vagy fejlettebb állat tartására nem alkalmas. Sós vízben az artemia működik még.

2012. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!