Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bohóchalat szeretnék. Ennyi...

Bohóchalat szeretnék. Ennyi elég lesz?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy nehezebb a tartása, mint az édesvízi halaknak...

100 literes akváriumot gondoltam, az van elég jó áron, szekrénnyel együtt. Élőkövet, lehabzót és szűrőt vennék bele, meg persze sót. Úgy olvastam ,hogy a tengeri rózsa nem lételeme, így azt megkockáztatnám kihagyni... Természetesen az akvárium tetejében lenne világítás.

Mit gondoltok, ezzel a felszereléssel jól éreznék magukat? Vagy ha nem, mi kellene még? Vagy talán édesvízi akváriumot tanácsoltok? Nem akarom kínozni őket, viszont nagyon tetszenek és egyenlőre max. ezekre lenne lehetőségem, mivel nincs több megtakarított pénzem... :( Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2012. ápr. 14. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A tengeri akvarisztika azért nem csak ennyiből áll. Kell még egy jó szűrő és a vízcsere is nehézkes hiszen előre el kell készíteni a vizet. Hány bohóchalat tervezel?
2012. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kb. 4-et. Nem szeretnék sokkal kezdeni, egyelőre szerintem elég ennyi. :)
2012. ápr. 14. 22:24
 3/14 anonim ***** válasza:
Akvárium: 120 literes, közép-kategóriás lágykorallos felszereltségű tengeri akváriumban már több faj és több példány is tartható együtt tengeri rózsákkal. Mivel szívós faj, és kevésbé érzékeny a vízminőségre, ezért akváriumát viszonylag olcsón ki lehet alakítani.
2012. ápr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor végülis ennyi kellene... Meg korall :/ Hát nem tudom... Az igazság az, hogy minden oldalon mást írnak... Van ahol azt írják nem nehéz tartani és viszonylag olcsó is, máshol mag azt, hogy nehéz, és kezdőknek nem való... :/
2012. ápr. 14. 22:36
 5/14 anonim ***** válasza:

Az olcsó csak a tengeri akvarisztikához viszonyítva olcsó. Kihagytad amúgy az RO készüléket a lágyvíz gyártáshoz és rengeteg "apróságot". Erre így kapásból el kell költened olyan háromszázezer forintot.

Édesvíziben ugyanez kijön 60-80 ezer körül, ott is rengeteg a szép hal.

Ha viszont megvan rá a pénzed és néhány év tapasztalatod édesvízi akvarisztikában, akkor kezdj bele nyugodtan, nem űrtechnika ez sem, csak sok figyelmet igényel.

2012. ápr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Csapvíz+sósvíz keverékében megbetegednek a halak, a lágykorallok és anemónák pedig nem nyílnak ki rendesen.

A csapvíz tartalmaz szennyeződéseket és túl kemény.

Ha még sót is belekeversz akkor mégkeményebb lesz, meg a PH is felszökik az egekbe, és ez senkinek sem ideális.



Venned kéne otthonra egy ozmo készüléket, asszem 23 ezer Ft a legolcsóbb az Aqua depóban. 0 NK-s víz jön ki belőle. És kell venned egy hidrométert is, azzal méregeted hogy mennyi sót kevertél a vödörbe. És ha jó a sósűrűség, akkor vársz még fél órát hogy feloldódjon rendesen a só a vödörben, utána öntheted az akváriumba.


Nekem először egyébként nem volt ozmo szűrőm, akkor ioncserélt vízzel töltöttem fel, de az kb 4 ezer Ft 20 flakon, és minden vízcserénél kell megint venni 2 flakonnal.


Hosszú távon olcsóbb ha egyszer veszel egy ozmo szűrőt, mert utána bármennyi lágy vizet le tudsz vele gyártani.


És így még a tengeri akvárium mellett kis édesvizi lágyvizes halakat is tarthatsz, ha akarsz, pl annulatus, vagy drága CRS garnélákat is tenyészthetsz.

2012. ápr. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Elírtam, bocs. A "Csapvíz+sósvíz" helyett > Csapvíz+tengeri só
2012. ápr. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

a tengeri akvarisztika nem kezdőnek való, inkább vegyél egy 200literes édesvizit és még mindig jóval olcsóbban jössz ki... :)

egy 200literes akvárium berendezése stb. nekem 120 ezerbe került, de csak azért mert alulra táptalajt rendeltem németországból, arra meg pro-soil talajt tettem

nagy red moore gyökerek vannak benne és kb 30 fajta növény

a szűrő egy 2000l/h-s külsőszűrő

a világítás több növényes világításból áll ez kb 120w

neonhalak vannak benne 50db

2012. ápr. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Húha... 300ezer forint...o.O Én úgy számoltam, hogy kb 50ezerből kijövök... Sajnos ennyi pénzem nincs egy akváriumra... [és igazán másra sem... :( ] ... Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 15. 13:54
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem a 112 literes tengeri került olyan 100 ezerbe össz.

Akvárium 7000, Lehabzó + ozmo szűrő együtt használtan 30ezer, 7 kiló élő talaj 10ezerér, 7 kiló korallhomok az olcsóbb, nemtom mennyi. Élőkövet vettem egy 6 kilósat 20ezerért, aztán vettem száraz kőböl még kb 6 kilót kisebb darabokban kb 5-10 ezerért. A mészalga az élőkőről lassan átelepült a száraz kövekre így fél év elteltével azok is élőkővé váltak.


Legalább egy évig egy nagy vödör volt mellette "szűrésnek", tettem bele kb 3 kiló korallzuzalékot (1500 Ft) és perlonvattát (1000 Ft) és ez volt a "külsőszűrőm".

Egy powerhead pumpa nyomta át bele a vizet. A vödör tetejébe ragasztottam egy mosógép csövet és onnan folyt vissza akváriumba a víz. A lehabzót is beraktam a vödörbe, mert az akváriumban elég hülyén nézett volna ki.


Teljesen jól beállt az akvárium, sokáig csak 2 hal volt benne, 2 garnéla és egy remeterákocska.


Volt benne mágneses áramoltató 6ezer Ft az aqua depóban pl egy 2600 l/órás. Ez használható és kell, hogy erős legyen a sodrás a bohóchalnak.


-----------


Én ezt úgy csinálom, hogy fejlesztem mindig amit tudok szépen lassan. Nem egy hónap alatt, nem 5 hónap alatt, hanem folyamatosan.


Pl lágykorallokat veszek, vagy makro algákat ha látok olyat ami kisebb darab és tetszik. Ha jól érzi magát nálam úgyis meg fog nőni. Eddig még semmivel nem volt gond, hogy ne nőtt volna meg.


A tengeri akvárium fenntartásával kevesebb gondom van, mint az édesvizi növényessel, csak aki tengerivel foglalkozik az szereti egy kicsit túldramatizálni a dolgokat, én úgy vettem észre. Tény, hogyha van pénzed akkor mindent jobban meg lehet csinálni, de az édesvizit is ugyanúgy mint tengerit.

2012. ápr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!