Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora teljesítményű belső...

Mekkora teljesítményű belső szűrőt válasszak egy 48 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
48l-es trópusi akvárium,3 neon,4 guppi,1 molli,1 platti,3 harcsa,1 sziámi, néhány csiga a lakók. Van egy belső szűrőm, de szerintem gyenge ebbe az akváriumba.A víz legtöbbször "darabos", a talaj elég szennyezett, vízcserekor (hetente kb.5liter) próbálom felkavarni kicsit, tisztítani, de leginkább eredménytelenül. Milyen teljesítményű szűrőt tudnátok javasolni? A mostani Interpet Power filter PF1 max.380l/óra. Valamint mennyire kell a talajhoz közel helyezni? A tetején elég nagy sugárral nyomja ki a szűrt vizet, így inkább a tankon felső részére van most elhelyezve.Ja igen, az üveg is lerakódásos, nem algás, szerintem nem lehet túletetés miatt.

2012. ápr. 14. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos érdemben nem tudok válaszolni, de azt tudom hogy a szakértők amint elolvassák a hal listádat lehet szívrohamot kapnak.... :)
2012. ápr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 YourDestiny ***** válasza:

Szűrőn ne spórolj, a kínai vackokat mellőzd. Egy Eheim 2008 PickUp tökéletes lenne bele, ez egy 300 liter per órás szűrő, viszont minőségi darab.


Nálad a nagy probléma a következő: a halak száma az ideális kétszerese, így a kelleténél 2x annyi táplálék kerül az akváriumba, amit egy ilyen szűrővel lehetetlen megszűrni. Ezen kívül olyan halakat is tartasz, ami nem való 48 literbe. Hol is kezdjem...


A neonhal csapathal, és a hűvősebb, 23-24 fokos vizet kedveli. Minimum 6-8 egyedet tartunk belőle. Ne tévesszen meg a mérete. Bár kis termetű, de helyigényes halak, az akvárium hosszára kell törekedni, ez minimum 70-80 cm.


A guppi rendben van. A molli és a platti szintén nem egy ekkora akváriumba való, inkább 100 literbe, vagy ennél is nagyobba.


A sziáminak is elég ekkora hely. A harcsa nem tudom mi lehet, de 48 liter a törpe szívóharcsán kívül szinte semmilyen harcsafajnak nem elég.


Összességében a te akváriumod 6-8 hal tartására elegendő, és ebben az aljatlakók már benne vannak. Mielőtt akváriumozni kezdesz, nem ártana kicsit olvasni az egészről. Amit lehetett elrontottál. Itt van egy e-könyv, ha lusta vagy elolvasni, akkor hagyj fel az egésszel, mert csak a problémáid lesznek.


[link]


A szűrés a lelke mindennek. Rengeteg fontos, betartandó dolgot tanulhatsz belőle:


[link]


Ha megvan, akkor itt olvashatsz a halak igényeiről:


[link]


Mielőbb változtatnod kell, ha nem szeretnél halhullást!

2012. ápr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
No, ezt mondtam :D
2012. ápr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én túléltem, még megvagyok! :)


Kedves kérdező! Amit jelenleg csinálsz, az finoman fogalmazva is kész állatkínzás.

2012. ápr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Nyúlós lónyál ***** válasza:

A közeljövőben tömeges halpusztulás várható!


3 kérdésem van:


1. A heti részleges vízcserék megvannak? Persze állott vízzel, amiből a klór eltávozott.


2. A szűrőszivacsot az akváriumból leszívott vízben tisztítod? Ugye a lebontó bacik miatt...


3. Mielőtt bementél a boltba, hogy az eladó jól rádsózzon mindent, volt fingod bármiről is a halazással kapcsolatban?

2012. ápr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor mondjátok mit csináljak? Kértem javaslatot az eladótól még halvásárlás előtt, de semmi kifogása nem volt, csak a guppi sziámi párosítás ellen, bár ebből nincs gond. Mindent elsoroltam neki a tankról, felszerelésről, és csak helyeselt. Van könyvem is, olvastam is, csakhogy attól, hogy leírja melyik hal mit eszik és csoportban tartsam vagy sem, még nem derül ki számomra, hogy egy ekkora akváriumban mennyit tarthatok. Az eladó akkor jól átvert a 12-14 db halszámmal, még szerencse h nem vettem annyit.
2012. ápr. 14. 23:22
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, hetente cserélem, kb 5 litert. A szűrőt szintén hetente tisztítom a kivett vízben. Olvastam róla igen, csakhogy minden fórum mást ír, a könyv meg nem pont az én akváriumomról íródott. 2-3 hónapja megvagyunk, és eddig semmi hiba nem volt azon kívül, hogy nem szűri meg teljesen a vizet a szűrőm.
2012. ápr. 14. 23:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy helyeselt , hisz az a dolga hogy eladjon :)
2012. ápr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez sajnos elég rossz választás volt, már az akvárium mérete is, mert most, hogy már megvan, nehezebben lehet rajta változtatni.

A halak összetétele kész katasztrófa. Alapszabály, hogy inkább kevesebb fajtából kell többet tartani, mint többől kevesebb egyedet.

Az általad tartottak többsége rajhal, 6-8-10 db a minimum, amit tartani kell belőlük. Így könnyen bestresszelhetnek, és leáll az immunrendszerük.

Az akvárium mérete meg azért nem szerencsés, mert ekkorába egy normálisabb csapatot se tudsz betenni.


Ha a "sziámi" sziámi harcoshal, akkor a mostaniakból csak őt lehetne tartani, meg a csigákat.

A 3 harcsáról nem derült ki, hogy milyen, de az 1 bettához lehetne még rakni 6 törpe corydorast, meg 6 törpe razbórát (maculatus)


Tehát nem biztos, hogy a szűrőd kicsi, de ettől még az is lehet. 380 l/h egy korrekt vízforgatás, ha elég nagy darab szivacs van benne, akkor normális hal állománnyal meg tudná szűrni.

A jó aljzat is fontos, ha túl nagy szemű, közé szorul a kosz. A vízcseréket aljzatporszívóval kéne csinálni.

[link]

(házilag is meg tudod csinálni, szétvágott petpalack egy csőre, és kész).

4-5 liter vizet minden másnap cserélhetsz, 1 napig állott vízzel. A szűrő szivacsát ebben a leszívott vízben nyomkodd ki, ha már nagyon eltömődött.

Vagy lehetne heti 2×7-8 liter csere.

2012. ápr. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 YourDestiny ***** válasza:
Az 5 liter kevés. A víz 30%-át cseréld hetente egy alkalommal. Az általam linkelt e-könyvek tökéletesek, minden benne van úgy, ahogy lennie kell. Megfelelő egyedszámmal akár működhet is az akvárium a jelenlegi szűrőddel. Ez azt jeleni, hogy betta + 6 razbóra. Ők kicsik és nem helyigényesek. Vehetsz mellé 3 törpe szívóharcsát, mint fenéklakó. Ha nem harcsa, akkor jó a csiga, ők is összeszedik az aljzatról, amit kell, és az üvegen is közlekednek. A guppik megvolnának, de a szaporulattal nem fogsz tudni mit kezdeni. Az előző hozzászólóval egy dologban nem értek egyet, mégpedig a corydorasokban. Csapathal, 6 egyedtől felfelé érzik jól magukat. 70-80 litertől felfelé tarthatók. Hallgass ránk. Nem jobb, ha egy problémamentes akváriumot tudhatsz a lakásban, amivel nem csak a probléma van?
2012. ápr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!