Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak el hamarabb...

Miért pusztulnak el hamarabb és könnyebben az állatkereskedésből vett halak?

Figyelt kérdés
Ismerőseim és a saját tapasztalatom szerint az állatkereskedésekből beszerzett halak gyengébbek, hamarabb elpusztulnak, míg amit tenyésztőtől veszünk, szívósabb. Mi lehet ennek a magyarázata?

2012. ápr. 15. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a kereskedésbe kerülő halak gondozatlan tömeggyártmányok. Általában vérfertőzött, kis helyen, rossz körülmények között lehozott egyedek. Aztán még a rengeteg utaztatás is betesz nekik. Általában külföldről hozzák be őket.

Egy normális tenyésztő viszont figyel az állományára, ráadásul nem mennek át az üzletben átélt stresszen.

2012. ápr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:
Murr válaszához hozzátenném, hogy ezt a jelenséget azért lehet ennyire jól megfigyelni, mert a legtöbben a bolt után sem optimális körülmények között tartják a halaikat. Ha a rossz körülmények közül tökéletes minőségű vízbe kerülnek, akkor még a leggyengébb bolti halakkal sincs komolyabb probléma. Viszont a haltartók nagy része közel sem optimális körülmények között próbálkozik az akvarisztikával, ezért ezek az eleve hátrányos helyzetű bolti halak jóval hamarabb feladják. Azok a bolti halak, amelyek túlélik a kritikus pár hetet, amikor még könnyen elviszik őket a korábbi megpróbáltatások utóhatásai, már ugyanúgy képesek hosszú évekig élni. Az a hal, ami pár hónap után elpusztul, 90% hogy tartási hiba miatt járt így.
2012. ápr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kitudja ezeknél. Volt olyan halam amit vettem pl az állatostól és ott nem volt semmi baja, nálam meg kipurcant. Aztán elkezdtem kérdezősködni tőle, hogy mi lehet az oka. És kiderült, hogy egyszerűen csak rossz kaját adtam neki. Később megpróbálkoztam még egy ilyen hallal és utána semmi baja nem volt, él és virul.
2012. ápr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!