Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerülne egy tengeri...

Mennyibe kerülne egy tengeri akvárium, csak halakkal?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett a tengeri akvárium, és sokat is olvastam már a témában. Arra lennék kíváncsi, hogy egy 100-120 literes akváriumban kb. 4 bohóchal, korallok és tengeri rózsa nélkül, fehérjelehabzóval, szűrővel és bontott élőkővel mennyiből jönne ki (körülbelül). Vagy egyátalán jó lenne ez így? Köszi a segítséget előre is :)

2012. ápr. 15. 17:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Majd valaki kiszámolja, ha ráér, én azért nem teszem, mert a bohóchalak szimbiózisban élnek az anemónákkal, így értelmetlen anélkül kiszámolni.
2012. ápr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kövek okvetlen kellenek,mert azok hordozói az organizmusoknak,ami éltető a halaknak.
2012. ápr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk olyan 120 literes lenne ,a minimum 4db bohócnak ,akkor én minimum olyan 120 ezret mondanák, de ha olyat akarsz ami szép is akkor 300 fölött bőven... nekem a 200 literesem már most olyan 300 ba van és még nincs is benne az élővilág,de ebben már fogok tudni tartani kőkorallokat is !
2012. ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kopasz élőkő, 4db hallal? hát nem tudom, nem bizalom gerjesztő!Elég csúnya!+ tapasztalat nélkül szinte csak a pénzt fogod elszórni! egyszóval felesleges! Majd ha meg gondolod magad akkor kártyát elő és 300-tól felfele BŐVEN egy 120l-es!
2012. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nyilván először a kopasz élőkővel kell kezdeni, és utána később venni bele virágállatokat. Ezt szépen lassan ráérősen nagyon jól lehet fejlesztgetni, és úgy nem kerül egyszerre sokba, hanem mondjuk minden hónapban, vagy minden második hónapban veszel bele valamit. Idővel megtellik.
2012. ápr. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ez a lámpa jó rá:

[link]


Ez alatt megmarad a fáklyakorall, meg mellette ami van az a vörös makroalga is.

http://www.youtube.com/watch?v=g768YuziWtc


Csak próbállak ösztönözni.

2012. ápr. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha nem bohóc halat veszel akkor nem kell se anemóna, se lágykorall. pl vettem egy ilyen "Pseudochromis fridmani"-t, és nagyon cuki, kis pink halacska, még csak 2 centis:

[link]

[link]

[link]



Rákerestem a nevére youtube-on hogy keressek videót, erre találtam egy ilyet fúj miez:

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=V6Y1B1..

(tengeri halakat eddig még nem láttam gömbben kínozni)

2012. ápr. 16. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Én szerintem ha már tengeri akvárium, akkor ne akarjuk olcsón megúszni, mivel hogy jól nézzen ki is költeni kell rá, meg ugye tengeri cuccok kellenek bele, szóval szerintem is benne van egy olyan 2-3 száz ezerbe..deee ezt csak én mondtam
2012. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hable, köszönöm az ösztönzést, egyszerűen bámulatosan szép amit linkeltél... :) Apránként minden menni fog. Nyáron úgyis elmegyek dolgozni, majd megkeresem rá a pénzt. Csak azért akartam ennyit, mert olvastam hogy a rózsának speckóbb környezet kell, mint a halnak, és érzékenyebb is. Viszont sok helyen írták, hogy nem létszükséglete a bohóchalacskának. :)
2012. ápr. 16. 22:30
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát van nekem egy ilyenem.

[link]

Erre azt írják, hogy nehezen tartható és agresszív.

Nem merek hozzányúlni, nehogy megcsípjen. Ezt tengeri rózsa helyett vettem régen a bohóchalnak és azt mondták, hogy ebbe bele fog menni. Valójában meg a közelébe se megy és nem is érdekli.


Ez a fehér vacak annyit csinál, hogy mászkál lassan, de igazából ugyanolyan könnyű tartani ezt is mint a többit. Semmi különbség nincs. Kaját nem is adok neki, illetve kb havonta egyszer egy kis szunyoglárvát ráteszek a tetejére.

Most éppen egy csigaházba húzódott be félig és talán lehullott kaját, vagy valamit eszik. Volt mikor egy hónapig nem is láttam, mert bebújt egy kő mögé. Aztán előjött. Igazából nem értem, hogy ezt mért nehéz tartani. Etetni se kell, megoldja ő magának. Lehet hogy amikor rakok be kaját és szállnak a vízbe a kajadarabok, akkor egyet kettőt megfog és jóllakik.

2012. ápr. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!