Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom, hogy miből...

Hogyan tudom, hogy miből lehet 3d-s hátteret készíteni?

Figyelt kérdés

Szóval a folyamatot ismerem, hungarocell+cement/csemperagasztó+vasoxid festék...


Kérdésem csak annyi lenne, hogy néztem boltban van kb. 276248652467 féle mindegyikből és hogy van-e valami speciális jelölés/szám/fajta, ami tuti nem mérgező é használható az akváriumban? Szilikonból, csemperagasztóból érdekelne...


Másik kérdésem pedig az, hogy elvileg ezeknek teljesen hermetikusan kéne zárniuk és mögé nem folyhat víz sosem? Mi van akkor, ha én a szűrőm csöveit illetve a fűtőmet szeretném amögé rejteni?


2012. ápr. 16. 14:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, ha a víz a háttér mögé megy, berohad, de miért? Ezt meg lehet valahogy akadályozni?
2012. ápr. 16. 14:19
 2/8 anonim ***** válasza:

Csemperagasztóból mindegy, milyet használsz, annyi a lényeg, hogy legyen minél tisztább cement. Ne legyen benne kötésgyorsító, penészgátló és semmilyen adalék.

Szilikonból a FBS-t javaslom, de a többi is jó, itt is adalékanyag mentes verzióban.


Ha te a háttér mögé rejted a szűrődet, akkor úgy kell kialakítani, hogy az egész mögött járjon a víz. Alap esetben azért nem mehet mögé semmi, mert berohad, bepenészedik. Így viszont, megfelelő réssel és áramlással nagyon jó szűrés alakítható ki. A fűtőt is akkor van értelme mögé rejteni, ha jár a víz, hiszen a hátteret feleslegesen fűtenéd.

2012. ápr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kicsit pontosítok, legyen legalább 5 centi rés a háttér és a hátfal mögött. Mivel szűrők csöveit említed, gondolom külső szűrőd van. Akkor tegyél a háttér mögé egy kis vízpumpát, úgy, hogy az egyik végén szívja be a vizet, a másikon pedig nyomja ki. A rést kitöltheted szivaccsal, siporaxal, lávakővel. A külső szűrő csöveit hasonlóképpen rendezd el, egyik végén szív, másikon nyom. Ahol pedig a nyomóág van, tedd az áramlásba a fűtőt.
2012. ápr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ehhez nem sokat lehet hozzáfűzni, szilikonból szoktak olyanok lenni, (fürdőszobaiak) amire rá van írva, hogy gátolja a penészt, mer a gombák elszaporodását. Az nem jó, mert méreg van benne, simát kell használni.


A mögé beszoruló víz azért rohadhat be, mert megreked, és soha nem jut el a szűrőig. de ha neked ott lesz a szűrő beszívó csöve, akkor értelem szerűen okafogyottá válik az ez iránti aggodalmad.

(ha van hőlégfújód, jól lehet vele formázni a hungarocellt)

2012. ápr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Huh, köszönöm a gyors válaszokat :)


Szóval az a helyet, hogy csak akasztós külső szűrőm van, és azért akarom a háttér mögé rejteni, mert, ha kicsit is elpárolog a víz a akváriumból, akkor a visszafolyó áramlás összebarmolja a talajom, kimossa a növényeket, krátereket csinál. Ezért gondoltam, hogy akkor úgy oldanám meg, hogy a háttér mögé folyik vissza a víz, ott meg tök mindegy hogyan alakítja a aljzatot, úgy sem látszik. Arra is gondoltam, amit Murr írt, hogy így akkor a háttér mögött lehetne valami extra szűrőanyag is...


A akvárium 30 literes, szerintetek tudok elég vékony hátteret csinálni? Pl. megformázom a hungarocellt, lekenem az elülső oldalát csemperagasztóval, megvárom míg jól megköt és ha a a oldal kész, akkor a hátuljából kikaparom óvatosan a hungarocellt annyira, hogy üreges legyen, és utána azt is csemperagasztózom..

2012. ápr. 16. 14:40
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja, és meg tudom úgy is oldani, hogy ne legyen mögötte rés, és akkor rendesen az akváriumba folyik vissza víz, csak akkor ki kell találnom valamit mást, hogy ne rontsa el a talajt... meg fogalmam sincs, hova tegyek egy fűtőt még benne :D


még csak kísérletegetek, mi lenne a legjobb.

2012. ápr. 16. 14:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Ekkora akváriumba még nem láttam házi hátteret. Igazából ekkora méretnél semmilyen belső háttérrel nem szerencsés dolog lecsökkenteni a térfogatot. Kívülre kell tenni színes, vagy fekete hátteret, és kész.

Ha mégis belülre akarod, akkor inkább műgyanta háttér kéne.

Ha mindenképpen te akarod csinálni, akkor egyszerűbb lenne egy ilyen álmennyezetnek használt vékony hungarocell darabot szerezni. Vannak olyan mintával, amiket csak bekensz a csemperagasztóval és kész.

2012. ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

mondom, csak kísérletezgetek, nincs bent állat, csak növények... Igazából én sem gondoltam olyan nagyon kiemelkedő sziklákra/kövekre, csak valami laposabbra, de mégis 3d-re...

Mint pl. ez: [link]

Mondjuk nem ilyen mintával, de a lényeg, hogy annyira nem foglal sok helyet, de mégis 3d.

2012. ápr. 16. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!