Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sokcsíkú csigasügér elvan a...

A sokcsíkú csigasügér elvan a vörös neonhalakkal?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 17. 14:12
1 2
 1/12 Platypus ***** válasza:
Ha el is lenne, akkor is ennél szélsőségesebben eltérő vízigényű halpárost nehéz lenne találni. A csigasügér kifejezetten kemény vizet igényel, amit a sok csigaház még tovább is emel. A neonhal meg kifejezetten lágy, erdei vizekből származik. A mai szaporulat már elviseli a csapvizet, de ez közel sem ideális nekik, nem jó még fokozni is.
2012. ápr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, ez eszembe se jutott. És a vörös neonhal + díszcsík működhet? Akár öves díszcsíkkal is? Nem fogom 20 centire növeszteni, annyi helye nem lesz, viszont 100 liter alá se zárom be őket, szóval ezzel tisztában vagyok :)
2012. ápr. 17. 18:08
 3/12 Platypus ***** válasza:

Működhet, de nem az öves díszcsíkkal, ha nincs helyed egy 30 centis halra. A halak végső mérete nem a helytől függ, hanem a vízminőségtől. Kis helyen általában rossz a vízminőség, és az ammóniamérgezéstől nem nőnek meg a halak. Az meg már régen rossz. Ha meg jó a vízminőség, akkor akár teljesen ki is fejlődhet a hal akkora helyen, ahol megfordulni sem tud. Láttam már 100 literben 30 centisre megnőtt közönséges aranyhalat például.


A csíkokról általában viszont nem kell lemondanod, van egy csomó kisebb testű faj is.

2012. ápr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy az öves nem nő 10 centitől nagyobbra akváriumi körülmények között. Egy kifejlett öves díszcsík hajlamos lenne megenni más halakat? A szűrés szerintem rendben lesz, mindenképp egy komoly külső fogja vinni. Az akvárium mérete még eldől a hét folyamán.
2012. ápr. 17. 20:10
 5/12 Platypus ***** válasza:

Ezt sajnos a halak nem tudják, és simán továbbnőnek, ha normális a vízminőség.


[link]


Nézd meg a képeket, ezek nem vadbefogott halak. A Botiák nem esznek más halakat, legfeljebb ha azok nagyon kicsik és talajlakók. Egy törpe coryt pl. lehet hogy benyalna egy 30 centis Botia. De alapvetően nem ragadozók, a talajból túrják a férgeket.

2012. ápr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Kár, hogy ilyen nagy rondára nőnek, pedig kicsiben olyan jópofák együtt. Tehát akkor a más halakkal való agresszivitás kizárt? Mekkora akváriumba ajánlanád őket és milyen minimális egyedszámban? Tudom, csapathal, de én max. három halra gondoltam, ha...
2012. ápr. 17. 22:34
 7/12 Platypus ***** válasza:

Rajhalak, 5 fős csapat lenne náluk a minimum. Hogy mekkora hely való 5 darab 30 centis halnak? Tippre talán 600 liter, ha mást nem akarsz tartani. Az meg nem nagyon működik, hogy megveszi az ember és majd elajándékozza.


A többi csík nem tetszik? A B. kubotai vagy a striata 10 centi körül marad.

2012. ápr. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
600 liter a házba se férne be. Valami sárgát akartam az akváriumba, ami feltűnő, de nem baj, lesz csík helyett más.
2012. ápr. 18. 00:57
 9/12 Platypus ***** válasza:
Az albínó Corydorasok nem tetszenek? Sárgák, aljzatlakók és egy helyről származnak a neonokkal.
2012. ápr. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A rézfoltos nagyon bejön. Ők mehetnek ugye?
2012. ápr. 18. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!