Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sera Fil 120-as belső motoros...

Sera Fil 120-as belső motoros szűrő megfelelő lenne az akváriumomba?

Figyelt kérdés

Most kezdenénk összerakni az akváriumot, habár még vacillálunk a 84 literes és 96-os között és kifejezetten megfontoltan haladunk. Bár inkább, mint hogy elsiessük:)

Kinéztük ezt a Sera Fil 120-as szűrőt. Amit erről a szűrőről megtudtunk, az az, hogy 700l/órás, 10W-ot fogyaszt és Siporax-minivel töltötték meg, a leírás többi része inkább reklám-sallangnak tűnik. Az érdekelne, hogy a márka ebben az esetben valóban jó minőségű szűrőt takar-e? Valamint hogy 80-90 literes aksiba megfelelő ez a 700l/h, mert nem akarok örvényt generálni :) Az oldalukon azt láttam, hogy max. 120 literes méretig használható. Innen informálódtam: /egy tapasztaltabb akvarista biztosan kiszűri a lényeget:)/ [link]


2012. ápr. 17. 15:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megkérdezni, abban az esetben, ha megfelelő a szűrő, hogy kellene még hozzá külső szűrő is kiegészítésnek?
2012. ápr. 17. 16:08
 2/5 YourDestiny ***** válasza:

A 700 liter per óra elég lenne, viszont a szűrőtérfogat túl kicsi, és a lebontó baktériumoknak ez az áramlás egy belső szűrő esetében túl erős. Az ilyen kialakítású szűrők általában elég gagyik, zajosak, ezenkívül az általad linkelt szűrő ára is horrorisztikus. 96 literhez már külső szűrőt javaslok. Az itt található Aqua Nova 600 megfelelő lehet:


[link]


...vagy az itt található Serafil 900. A zárócsapokkal a teljesítmény állítható.


[link]


Megfelelő és jó minőségű belső szűrőt sem találsz sokkal olcsóbban.


Természetesen a gyári szűrőtöltetet cserélni kell, én Siporaxra cserélném. 1-2 liter elég lehet. 2 ezer forint literje.

2012. ápr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megvenni nem innen gondoltam, mert ez számomra is sok, de van, ahol olcsóbb, és annyit áldoztam volna rá :) Köszönöm az ajánlatokat is!:)
2012. ápr. 18. 07:58
 4/5 YourDestiny ***** válasza:
96 liter talán egy Aquaball vagy Biopower típusú szűrővel szűrhető meg úgy ahogy, viszont ezek 10 ezer körüli vagy feletti áron vannak, viszont a szűrőtartály csupán egy külső szűrő töredéke. Annyi biztos, hogy a szűrőn nem érdemes spórolni. Régen, kezdőként én sem hittem, hogy egy 100 liter körüli akvárium nem szűrhető meg csak belső szűrővel, pedig előbb-utóbb rájövünk, hogy így van. Nekem is volt a Serafil 120-hoz hasonló belső szűrőm, finoman fogalmazva is pénzkidobás. Egy maréknyi szivaccsal nem lehet jó eredményt elérni, ráadásul néhány hét után elviselhetetlen hangja volt. Ne tévesszen meg a Sera név. Van, amiben jók, van amiben rosszak. A belső szűrők terén kerülendő.
2012. ápr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást!:)
2012. ápr. 18. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!