Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az a fehér háló szerű...

Mi az a fehér háló szerű valami a gyökéren?

Figyelt kérdés

Pár hetes az akváriumom, és a red moor gyökéren megjelent egy fehér penész szerű anyag. Mostanra viszont tele van fehér pöttyökkel. Mégis mi lehet ez? Az akváriumban közben elszaporodtak a csigák, amik bejöttek a növénnyel és egy neonhalam pedig elég beteges, az úszója mintha meglenne tépve. Viszont evett és sokat mozgott még tegnap. Valami köze a három dolognak egymáshoz? Úgy olvastam, hogy a gyökéren lévő penész nem ártalmas, viszont egyre több van belőle.... ma akartam algázókat venni, de így hogy beteg lett egy neonom nem kockáztatok. Szerintem uszony rohadása lehet, de nem vagyok benne biztos. Sokkal fakóbb színű és úgy néz ki, mintha megtépkedték volna az úszóit.



[link]

[link]

[link]


2012. ápr. 17. 16:19
 1/5 A kérdező kommentje:
A növényeken pedig rengeteg tépés szerűség van. Lehet, hogy a csigák okozzák? Ha jól vettem ki akkor hólyagcsigák lehetnek... venni akartam csigaevő csigát is, de a beteg neon miatt akartam várni velük. A beteg halat kivettem a többi közül.
2012. ápr. 17. 16:20
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsenek összefüggésben a dolgok. A gyökéren ez baktériumtelep (bár penésznek hívjuk), a megmaradt szervesanyag-tartalmat eszik. Nem ártalmasak, nem okoznak vízminőség romlást és nem tűnnek el, amíg van táplálék.


A neonodnak valószínűleg eltaláltad a baját, ezt a kereskedésből is hozhatta magával, nem feltétlenül nálad van a hiba. Jó, hogy elkülönítetted, de kezelni is kellene. És valószínűleg a többieket is, mert rengeteg fertőzést összeszedhettek a boltban.


A hólyagcsigák nem bántják a növényeket, itt is más lehet a probléma. Ehhez tudni kellene a növények fajtáját, hogy mikor ültetted őket, világítás és tápozás milyenségét.

Illetve a szűrésről is írhatsz kicsit, hogy jobban képben legyünk.


A 3 hét üres járatás megvolt? Csinálod a részleges vízcseréket?

2012. ápr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az akvárium 1 hétig ment 'üresen', de akkor is volt már benne 6 neonhal. De a telepítés óta többször is használtam baktériumkészítményt, hogy hamarabb kifejlődjön a baktérium kultúra az akváriumban. Talán ezzel is én tápoztam a penészt?

A szűrőm egy Resun 400 liter/h szűrőfejből, és egy nagy szivacsból áll, mattenfilterem van.Tápozni még nem tápozok, mert azt mondták, hogy várjak pár hetet amíg beáll az akvárium. Easy Life ProFito-t vettem.

2012. ápr. 17. 18:40
 4/5 anonim ***** válasza:
1 hét üres nálam mindig kevés.A halak 1 hét után is nitritmérgezést kaphatnak.Én 2 hetet szoktam mondani,mert vannak nagyon türelmetlenek...Annak a 6 neonhalnak nem szabadott volna bent lennie.
2012. ápr. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szívesen vártam volna velük, de egyszerűen nem volt rá lehetőségem. Az előző akváriumomat alakítottam át (teljes átpucolás, mindenből újat kellett vennem) és nem tudtam hova rakni őket. Vízkezelőket használtam, és 1-2 naponta cseréltem vizet az akváriumban, most már egyre ritkábban, csak 4-5 naponta. Próbáltam azért a legtöbbet megtenni, hogy ne legyen semmi bajuk.


És az uszonyrothadás fertőző betegség?(bár nem 100%, hogy ez volt a baj, de annak látszott, a hal ma elpusztult) Mivel kezeljem a többi halat, ha eddig nem produkáltak semmilyen tünetet? Hogyan tudnám megelőzni a betegséget?

2012. ápr. 17. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!