Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Forralással a csapvizet hány...

Forralással a csapvizet hány NK-ra lehet levinni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 16:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1-2 Nk lehet mínusz körülbelül, tehát mondjuk 18-ról 16-17.

Inkább lágy víz hozzáadásával vagy műgyantával kellene megoldani, vagy ha nagy akváriumról van szó, akkor RO készüléket kellene venni.

2012. ápr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 YourDestiny ***** válasza:
Attól függ milyen kemény a víz. Kb. 4 NK-val lesz lágyabb.
2012. ápr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 YourDestiny ***** válasza:
A mi vizünk már alapjában lágy. JBL csepegtetős tesztet használok a mérésre, forralás után 3-4 NK-t mért mínuszban.
2012. ápr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 YourDestiny ***** válasza:
Mármint 3-4 keménységi fokkal lett lágyabb.
2012. ápr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Aha, hát ez függ a víz alapértékeitől is, meg attól, hogy mekkora rész az állandó és a változó keménység. Mert forralással csak a változó rész csökkenthető.

Keményebb vizet alapból nehezebb lágyítani ilyen módszerrel. De akkor mondjuk, hogy kb. 1-4 Nk között mozoghat a dolog.

2012. ápr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Végülis ha veszel egy kb 350 Ft-os neptun csepegtetős keménységtesztet, akkor nem ügy kipróbálni.


Én valahogy soha nem forraltam még. Ha lágyabb vizet akartam, akkor vettem egy flakon ioncserélt vizet 200 Ft-ér a Tescóban, és beöntöttem az akváriumba.


Most meg már ozmo szűrőt használok, csak az egy nagyobb beruházás. Azt csak akkor érdemes venni ha sok lágy víz kell, nagy akváriumhoz, vagy több akváriumhoz. Azt rá kell kötni a vízcsapra, aztán jön belőle a 0 NK-s víz és azt már úgy kevered ahogy akarod a csapvízzel.


SZAT gyantával is lehet lágyítani a vizet, de azt nem próbáltam még.

2012. ápr. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 YourDestiny ***** válasza:
Azért megjegyezném, hogy bár a Neptun tesztek olcsók, és viszonylag jók, 0-2 KH-t és 0-1 NK-t nem lehet vele mérni, csak efelett. Kár érte, de mit is akarunk ennyi pénzért :)
2012. ápr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Persze, nulla cseppet nem tudok belecsöppenteni. De

tiszta ozmó vízbe nem is szabad halat tenni.


Édesvizi halaknak keverem fele-fele arányban, az kb 10 NK, ha meg kicsit több ozmot ötök bele, akkor 6NK és ez már a CRS garnélának is jó. A halaknak mindegy, az sem baj ha nem pontos, ők jól tűrik a kisebb különbségeket.

Ezeket pedig simán ki tudom mérni neptunnal.

2012. ápr. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyszer barátom vett egy digitális PH mérőt. Én örültem, mert megmértem vele mindent. Aztán nagyon hamar tönkre is ment. A dióda feje 1 évig sem bírta. És ez egy 10ezer Ft-os mérő volt. Hát halazáshoz ilyet biztos hogy nem éri meg venni.
2012. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 YourDestiny ***** válasza:
Nálunk lágy a víz, 4 NK és 3 a karbonátkeménység. Teszteltem a forralást, egy és kettőt már nem tudtam vele mérni. Azóta JBL tesztet használok. Jóval drágább, de az én esetemben szükség van rá.
2012. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!