Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3 aranyhal mellett milyen...

3 aranyhal mellett milyen fajta halakat tarthatok?

Figyelt kérdés

Valami szép színes halat keresek... Akár neonhalat is...

De minden képen szeretnék egy kék halat is, csak nem tudom mely fajokkal tartható együtt az aranyhal. Nem akarom hogy megegyék az új halakat, vagy hogy "verekedés" legyen.


2012. ápr. 19. 13:33
 1/5 YourDestiny ***** válasza:
Sok múlik azon, mekkora az akvárium és milyen a szűréstechnika. Kis akváriumban az aranyhal nem tud fejlődeni, könnyen leterheli a vizet. Nagy méretű akváriumban viszont olyan méretet ér el, hogy a neonhalak simán lecsúsznak a száján. Nem jó párosítás, túl nagy a kifejlett méretbeli különbség. Írd le mekkora akváriumod van és mivel szűrőd, és segítünk összeállítani a megfelelő társítást.
2012. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az akvárium 162 liter, és van egy külső szűrője.
2012. ápr. 19. 14:29
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok belső szűrőt, mert minnél inkább fenn akarom tartani a biológiai egyensúlyt, hogy szebb legyen, és takarítani se kelljen annyit. Korábban belső szűrő volt, de kivettem, és már lecseréltem egy külsőre.
2012. ápr. 19. 14:30
 4/5 YourDestiny ***** válasza:
60%
162 litert nem is lehet megszűrni csak belsővel. A 3 aranyhal oké, de több halat már nem nagyon ajánlott betelepíteni. Ha elég erős a külső szűrő és minőségi töltettel megy, talán még 2-3 aljzatlakót. Mindenképp ragaszkodsz az aranyhalakhoz?
2012. ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, legyezőfarkú aranyhalaim vannak, és szeretem őket. Valami kisebb raj csapathalra gondoltam.
2012. ápr. 19. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!