Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vajon mitől ilyen zavaros,...

Vajon mitől ilyen zavaros, sárgás színű a vadonat újonnan betelepített akváriumom víze?

Figyelt kérdés
Most vettem bele cristall tablettát,de ez nem is erre való...mi lehet a gond szerintetek???A csapvíz lehet ilyen barnás színű?

2012. ápr. 19. 19:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

szokásos kérdések

milyen a szűrés és megy-e aa nap 24 órájában?

hány literes az akvárium?

milyen a világítás?

miért nem lehet felfogni, hogy ezek nélkül nem tudunk segíteni?!?!?!

2012. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat,de nem olvastam végig az előző 1 millió 3száz hetven hat kérdést ebben a témában!!!!!Miért vagy ilyen agresszív?Ha nem akarsz felelni,akkor ne olvasgass!!!!
2012. ápr. 19. 19:36
 3/16 anonim ***** válasza:
van kereső és beírod ami érdekel, egyébként meg válaszolnék, de még mindig nem válaszoltál a kérdésekre és azért vagyok agresszív, mert naponta vannak ilyen kérdések és naponta megírjuk, hogy kell a szűrés meg az akvárium űrtartalma.
2012. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szerintem Te egy sziámi harcos hal voltál előző életedben :D
2012. ápr. 19. 20:25
 5/16 YourDestiny ***** válasza:

Néhány alap információ nélkül tényleg lehetetlen válaszolni.


Mióta működik az akvárium?

Akvárium mérete?

Szűrés?

Van már benne hal?


Kezdetnek ennyi elég.

2012. ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
talán raktál bele vasfát, ami ereszti a színét
2012. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

SZIASZTOK :)


Az akvárium,az pontosan 3 napja működik,de én azonnal a berendezés után bele is helyeztem a halakat.-amit mostmár tudok,hogy nem szabadott volna...-na most raktam bele klórtalanítót is.Nem volt benne semmi élő,de a mai napon vettem bele egy élő növényt is,és mivel ilyen zavaros,CRISTALL tablettát-de eddíg semmi változás.

Az akvárium mérete 30 L-es éjjel nappal megy a szűrő-és a buborékozó is.Halak vannak sok benne 2 molly,4 guppi,1 anci,5 neon halacska,3 lazac.

Mi a fene lehet?Világításként egy 15 W-os izzó van,de ez nem megfelelő,mert nem világítja be teljesen-már arra is gondoltam,hogy ha be lenne világítva rendesen,akkor talán nem is tűnne ilyen zavarosnak.Illetve a háttér ilyen sziklás,szürke...-lehet,hogy optikailag látom csak?Tegnap lecseréltem benne a 2/3-a vízet a zavarosság miatt.A köveket kiöblítettem sokszor-szerintem az nem lehet...

2012. ápr. 19. 20:56
 8/16 anonim ***** válasza:

az igen van ám értelem.

elég sok hibát követtél el, de én már lusta vagyok leírni, hogy mit hogy kellet volna és mit hogyan kell majd, remélem megteszik helyettem és mint láthatod nem csak én kértem a fontos infókkat.

2012. ápr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 YourDestiny ***** válasza:
78%

Igen, amit lehetett, azt elrontottad. Hamarosan egytől egyig elpusztulnak, ha nem változtatsz.


1) Az izzó alkalmatlan akvárium világításra

2) Minél több hülyeséget dobálsz és locsolsz a vízbe, annál rosszabb

3) Minek a klórtalanító? Kiengeded a vizet egy vödörbe, és a klór másnapra elillan

4) A levegőztetés fölösleges, ha a szűrő mozgatja a vízfelszínt

5) 30 literben 1 db betta tartható, vagy 6 nanohal

6) A molli 120 literbe való

7) A neon csapathal, 80 centiméterben és minimum 80 literben tartjuk

8) Az ancistrus 90 litertől tartható

9) Tessék ezzel kezdeni, különben nincs értelme:


[link]


[link]

2012. ápr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 YourDestiny ***** válasza:
70%

És hogy legyen 10. is:


30 literes akváriumban nagyon nehéz kialakítani a biológiai egyensúlyt. Ebben a növényeknek óriási szerepük van, a fejlődésükhöz pedig megfelelő világításra, adott esetben tápozásra van szükség.

2012. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!