Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barkácsolni szeretnénk a...

Barkácsolni szeretnénk a külső szűrőnket, két link alapján melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Az egyik link ez: [link] (Oldalsó nyitott rendszerű), a másik pedig az akvarista oldalon "Külső szűrő házilag" névre hallgat, [link] (nem tudom, bejön-e a link, "rolki bolgja" esetleg itt megleshető).

Lényegében az lenne a jó, ha az akvárium mellé tudnám tenni; működését tekintve pedig számomra nem sok eltérést mutat, annyit tudtam leszűrni, hogy az egyik lefedett, a másik nyitott. Ennek milyen szerepe van?

Valamint az akvaristás linknél hova kell tenni az ásványvizes palackot? Azt nem igazán értem, hogy honnan

jön bele még egy cső.

A nyitotthoz pedig honnan lehet beszerezni U-alakú csövet?

Köszönöm a segítségeket előre is!


2012. ápr. 20. 07:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vízpumpának egy hasonló kaliber megfelelne? [link]
2012. ápr. 20. 08:01
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez elég nagy téma, és most nincs sok időm válaszolni, de azt még írd le, hány litere az akvárium, milyen halakkal, mert ebből kéne kiindulni.

Ilyen kaliberű vízpumpából valószínűleg kéne vagy 10 db, de ez is az akvárium, ill. a szűrőközeg térfogatától függ.

2012. ápr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, az tényleg kimaradt. 96 literesről lenne szó (tettem fel pár kérdést, talán ismerős lesz, mert még mindig a legelején vagyunk, és hát eléggé aprólékosan készülünk). Guppikat szeretnénk (kb 6-8db), xifót (4-6db), kulikuliból kb 4-et, illetve egy csapat harcsát (ez még kérdéses, milyen fajta, olajfoltos harcsát szeretnénk, ha viszont nem sikerül, akkor algaevő társaiból valamelyik fajtát). Párom szeretne black mollykat, nem tudom hogy halszám-ügyileg lehetne-e még. Én jobban szeretnék törperazbórákat.

Szeretnék bele jónéhány növényt /csak fajtát ne kérdezz:) diszhal.info-n próbálom követni ezeket a növényeket és beazonosítani állatkereskedésben, de nem vagyok valami sikeres:)/, valamint faágakat/gyökeret, esetleg nagyobb köveket. Ha ez számít valamit pluszban :)

2012. ápr. 20. 09:43
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó, ma ilyen napom van, minden kimegy a fejemből... Az ötlött be, hogy a fenti halak mellett tarthatunk 2-3 nőstény bettát?
2012. ápr. 20. 10:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen az elsőt javaslom, nálam ez vált be leginkább a nyitott rendszerű szűrők közül. A második linken szereplő szűrő halál ugyan ez, nyitott rendszerű (attól függetlenül, hogy van rajta fedél, mivel az nem zár tökéletesen, tehát kifolyna belőle a víz, ha vízszint alá kerülne), viszont tele van felesleges hülyeséggel (minek tömszelence, mikor felül is bevezethető a cső?), illetve ott a szűrő az akváriumban van (ahogy az enyémnél látod kicsit lejjebb, ez nem túl praktikus, már nagyon régen átvariáltam).


Tehát beszéljünk az elsőről:

Csak akkor működik biztonságosan, ha az akvárium mellett van, és egymagasságban van vele.

A szűrőanyagokat célszerű zsákokba pakolni, mert így lehet csak kezelni. A kifolyó cső legyen legalább 21-23 mm, a nyomóág pedig célszerűen 8 mm körül.

Vízpumpából érdemes egy 300-500 l/ó közötti szabályozhatót venni, hogy be tudd állítani a szűrőben a megfelelő vízszintet. A teljesítményt meghatározza a tartályod és a kifolyó cső átmérője, csak kísérletezgetéssel lehet jól belőni.

A műanyag flakonnak az a szerepe, hogy a kifolyó cső végére szereled az ábra szerint (a levágott, kilyuggatott kis részt), ez lesz az ülepítő. A nagyobb szennyeződések ez alatt kavarogva megállnak és csak a tisztább víz jut feljebb.


A halak társítását még nagyon át kell gondolnotok. Azonos méretű halakból válogassatok, az nem fog menni, hogy 10 centis xipho és 2 centis törperazbórák. Én egyébként utóbbit javaslom, sokkal arányosabb, természetesebb, kellemes akváriumotok lesz, ha kisebb méretű halakkal népesítitek be. Ők is sokkal jobban fogják érezni magukat.

Én ilyen parázslazac, törperazbóra, pseudomugil gertrudae, pseudomugil furcatus, endler guppi közül válogatnék, esetleg garnélákkal megspékelve.

2012. ápr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Illetve még annyi, hogy most biztos sok minden nem világos még. Ez majd barkácsolás közben lesz csak nyilvánvaló, nem kell megijedni, nem túl nehéz. Ha bármi kérdésed van, kérdezz még nyugodtan, akár itt, akár privátban.

Minden jót a bütyköléshez!

2012. ápr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm szépen! :)

Hát nagyon erőset koppant, mikor olvastam a válaszodban a műanyagflakonos részt... Természetesen egyből közöltem kedves barátommal a dolgot, erre jól körberöhögött, hogy én ezt nem tudtam... :) Hát persze, én nem barkácsolgatok csak úgy, én a kreativitásért és ötletekért vagyok felelős, a kivitelezés már más tészta :))


Na, de a másik szűrőhöz megvettük a csöveket és elmentünk az állatoshoz is, ott pont láttunk endler guppikat és bejöttek nagyon :) Na igen és megláttam az ananász szifókat is, de inkább rád hallgatok, nem akarom mixelni a halakat... Itt nem volt törperazbóra, azért majd be kell mennünk Pestre, ha aktuálissá válik /Vadonban láttam őket először, azóta tetszenek nagyon :)/. Vagy az utazást elkerülendő, kinézünk mást... :)


Ja, és a vízpumpa ez lesz: [link] ,ezzel lehet majd kísérletezni :)


Hétvégén neki is állunk akkor összeszerelni a dolgokat, már csak tartály kell és a szűrőanyag /szóval a nagyobbik része, sebaj:))/.

Köszönöm szépen nagyon a tanácsokat!

2012. ápr. 20. 17:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem elgondolkozhatnál akár a zárt rendszerű szűrőn is. Nem sokkal nehezebb megcsinálni mind a nyitottat és szerintem praktikusabb is.Valami ilyesmire gondolok : [link]

De, ez csak egy tipp...

2012. ápr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

:)

Ha megengedsz még néhány tanácsot:

Vízpumpa, fele annyiba kerül, de tökéletesen megbízható, szabályozható és csöndes:

[link]

Én ezt használom, merem ajánlani. Az eheim is ennyit tud, csak jobban meg kell fizetni a márkát.


Tartálynak nagyon jók ezek a pvc csövek, nem véletlen, hogy sokan ezt használják. 25-30 cm körüli átmérővel és legalább 5 liter térfogattal lenne az ideális.


U alakú csövet felesleges beszerezni, a sima gumicső hajlik :)

2012. ápr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Nézegettem másik szűrő-ötleteket is, de az én részemről még az is csoda lenne, ha ezt be tudnánk üzemelni :)) A kedv az megvan hozzá meg a lelkesedés, már csak a kivitelezés hiányzik :)

Aztán ha már haladónak érezzük magunkat és nem tudunk mit kezdeni a felesleges energiánkkal meg időnkkel /persze ilyen nagyon "gyakran" van...... :)/, akkor kipróbálhatunk egy zárt rendszerűt is.


Közben pénztárcához mérten /meg más beszerzendő mellett/ ennél kötöttünk ki: [link]

Kifejezetten hasonló /ha nem ugyanaz...:)/ az ajánlotthoz!

Köszönjük :)

2012. ápr. 20. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!