Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Muszáj tető az akváriumnak?...

Muszáj tető az akváriumnak? Illetve leírnátok hogy egyáltalán milyen felszerelésre van szükség?

Figyelt kérdés
Elveszek a széles kínálatban... Aljzattisztító, fénycső, akülönböző tápok... Nem tudom már, melyik tárgyakra van szükség, és milyen tápokra, többféle kell?
2012. ápr. 20. 11:23
 1/10 anonim válasza:
Nekem voltak már halaim, amik kiugráltak az akváriumból, mert kicsinek érezték az akváriumot az úszáshoz. Amióta nagyobban vannak, már nincs ilyen probléma.
2012. ápr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 YourDestiny ***** válasza:

Tető kell, több oka is van, miért jobb tetővel, mint anélkül.


Hogy milyen és mennyi fénycső kell, az a növényektől nagyban függ. Hogy kell-e növénytáp, szintén.

2012. ápr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó ha van tető.

Egyrészt nem ugrálnak ki a halak, másrészt nem potyog bele semmi. Tető nélkül gyorsabban párolog a víz. A világításnak sem használ, ha a vízpára éri, vagy ráfröccsen a víz.

2012. ápr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:
100%

Én a tető nélküli akváriumra szavazok. Sokkal közvetlenebb a látvány, sokkal inkább része a szobának az akvárium. A felső rálátás is nagyon mutatós. Abszolút előnye, hogy sokkal könnyebb nyáron hűteni. Mert ha a lakásban 30 fok van, az már a trópusi halaknak is sok.


A hátránya, hogy drágább akváriumot kell venni, mert merevítések nélkül szép csak ez a megoldás, és vastagabb üveg kell és jobb minőségű ragasztás. A világítótestek is drágábbak, mert vízszigeteltek, meg spéci rögzítésük van. A párolgás nem valami nagy probléma, pár liter egy héten 100 literes akváriumnál. A rendszeres heti vízcsere kompenzálja. A lakásnak nem árt ez az extra pára, semmi ahhoz képest amit egy család kilélegzik vagy főzés közben termelődik. Egyedül az agyonszigetelt hermetikus nyílászárós lakásokban gáz, de ott akvárium nélkül is gáz van.


A felszerelések, amik mindenképpen kellenek: szűrő, világítás, automata fűtő. Ezen kívül halháló, műanyag vödör amit csak erre használsz, 2-3 méter műanyag cső aljzatot pucolni.

2012. ápr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:
Kihagytam még egy hátrányt: tető nélküli akváriumban alacsonyabban kell hogy legyen a vízszint, hogy ne ugráljanak ki a halak, és vannak olyan fajok, amiknek sehogy se biztonságos.
2012. ápr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Platypus, meg tudnád mondani hogy melyik hideg vízi halaknak nem jó a tetőnélküliség? Mármint azt írtad, hogy vannak halak amik mindenképp kiugranak.
2012. ápr. 20. 21:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát de nyáron mért hidegvizi halat tartanál?


Tartsál trópusit, annak 23-27 fok közti szobahőmérséklet ideális.


Ezek a kis halak közül nem ugrik ki egyik sem ha úgy kb 4cm van felül ahol nincs víz.

Csak az annulatus és a normani ugrálósabb, nekik olyan 10centit kell hagyni, mert ők felül úsznak és néha kirepülnek ha nagyon magason van a vízszint.

[link]


Nagyobb trópusi halak közül az ékfoltos razbóra kiugrik, azt tudom. Viszont pl a neonhal, vagy a karcsú díszmárna az nem ugrik őket tartottam nyitott akváriumban.

[link]

2012. ápr. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hidegviziek közül nekem a naphalaim voltak ugrálósak (én fogtam őket, nem vettem), a trópusiak közül meg a márnáim.
2012. ápr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A cápamárna szeret ugrálni.
2012. ápr. 21. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 YourDestiny ***** válasza:
Nekem voltak már neonból is jó akrobatáim.
2012. ápr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!