Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A külső szűrő csövein, mindkét...

M3xx kérdése:

A külső szűrő csövein, mindkét ágon fehér foltok vannak jelen a teljes hosszon, elég sűrűn. Kicsivel több mint egy hete üzemel. Ez természetes vagy probléma?

Figyelt kérdés
És egy másik kérdés: nem probléma, hogy a szívókosár nem a megszokott módon a talaj felett kicsivel van elhelyezve, hanem a víz tetejétől 2-3cm-el lejjebb? Csak így tudom megoldani a tető miatt.

2012. ápr. 20. 19:21
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
A fehér foltokról kéne egy fotó. A szívókosárnak a talaj felett 2, max. 3 centivel kell elhelyezkednie, különben nem szív mulmot. Ezenkívül így a pangó rész kialakulásának az esélye is kisebb. Meg kéne oldanod valahogy a tető dolgot.
2012. ápr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aha fotó,de valszeg csak vízkő.
2012. ápr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A szívókosarat megcsináltam, úgy sikerült, hogy most meg egy fél centinyi a kavicsba süllyed, ettől jobb megoldást nem tudok. Fotót most sajnos nem tudok a foltokról. Nekem nem algának tűnik, valószínűleg vízkő, a vízáram szerintem normális és folyamatos.
2012. ápr. 20. 21:02
 4/6 YourDestiny ***** válasza:
Ha az a része fehér pöttyös, ami a víz alatt van, akkor értelemszerűen nem lehet vízkő.
2012. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez tényleg igaz, az a része. A teljes tömlő végig.
2012. ápr. 20. 21:24
 6/6 Platypus ***** válasza:
A pöttyök körül van ilyen kocsonyás nyálkás izé? Ha igen, akkor baktériumtelep, frissen berendezett akváriumokban előfordul. Néhány hét múlva elfogy a maradék szerves anyag a talajból meg a ki tudja honnan és a bacik is eltűnnek maguktól, egyébként ártalmatlan jelenség.
2012. ápr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!